«Ընդմիջման ժամանակ Վարդան Մինասյանն ասաց, որ հավատում է մեր թիմին, և որ խաղում հաղթելը մեր ուժերի սահմաններում է: Նա նշեց, որ պետք չէ կորցնել հույսը, և մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է անի ամեն հնարավորը` ջանալով նաև լրացնել բացակայող ֆուտբոլիստի տեղը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը:
Մովսիսյանը թիմի հետ միասին հոկտեմբերի 12-ին Հայաստան վերադարձավ Դուբլինից, որտեղ հավաքականն անցկացրեց Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական մրցաշարի վերջին հանդիպումը և 1:2 հաշվով պարտություն կրեց:
Հարձակվողը խոստովանել է, որ իրեն դժվար է մեկնաբանել Իռլանդիայի հետ խաղը, քանի որ հանդիպումը քննարկելու համար ժամանակ է հարկավոր. «Բայց մենք կարող էինք հաղթել անգամ այն ժամանակ, երբ տասը հոգով մնացինք: Չեմ սիրում խոսել մրցավարի գործողությունների մասին. նա կարող էր և' ցույց տալ, և' ցույց չտալ կարմիր քարտ: Գիտեք, մենք շատ երիտասարդ թիմ ունենք, մեր նպատակը զարգանալն ու առաջ շարժվելն է»:
Մովսիսյանը, որն այս ընտրական մրցաշարում չորս գոլ է իրացրել, իսկ վերջին երկու հանդիպումներում չորս գոլային փոխանցում կատարել, խոստովանել է, որ վերջին խաղին իր թիմակիցները լավ էին տրամադրված, ընդհանրապես լարված չէին և ազատ էին խաղում: «Մենք գիտեինք, որ հաղթանակի դեպքում հայկական ֆուտբոլը նոր մակարդակի կհանենք: Մենք բոլորս ուզում էինք այդ խաղում երեք միավոր վաստակել: Հաջորդ խաղերին մենք ավելի պատրաստ կլինենք ու դեռ բազմիցս կուրախացնենք երկրպագուներին»,- հավելել է նա:

12 Октябрь 2011 - 12:30 AMT
Юра Мовсисян: Во время перерыва Минасян сказал, что верит в нашу команду и что в наших силах выиграть матч
“Во время перерыва Вардан Минасян сказал, что верит в нашу команду и что мы сможем выиграть этот матч. Он отметил, что не надо терять надежду, и каждый из нас должен сделать большее, стараясь также прикрывать место отсутствующего футболиста”, – в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал нападающий сборной Армении Юра Мовсисян.
Мовсисян с командой 12 октября вернулся в Армению из Дублина, где сборная провела последнюю игру в отборочном турнире чемпионата Европы 2012 года и проиграла со счетом 1:2.
Нападающий признался, что ему трудно комментировать игру с Ирландией, поскольку необходимо время, чтобы обсудить матч: “Но мы могли победить даже тогда, когда остались вдесятером. Не люблю говорить о действиях арбитра: он мог и показать, и не показать красную карточку. Знайте, у нас очень молодая команда, наша цель развиваться и двигаться дальше”.
Мовсисян, который в этом отборочном этапе забил четыре голa, а в последних двух матчах сделал четыре голевых передачи, признался, что в последнем матче все его партнеры по команде были настроены хорошо, вообще не были напряжены и играли свободно. “Мы знали, что в случае победы сможем поставить армянский футбол на другой уровень. Все мы очень хотели в этом матче заработать три очка. В следующих играх будем более подготовленными и еще не раз болельщиков”, – добавил он.