Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշել է, որ հենց Ռոման Բերեզովսկու հեռացումը պատճառ է դարձել Իռլանդիայի հավաքականին պարտվելու համար:
«Մինչև Բերեզովսկուն հեռացնելը մեր տղաներն այնպես էին խաղում, ինչպես մենք էինք պլանավորել: Առաջին 25 րոպեն մենք հսկայական առավելություն ունեինք գնդակին տիրապետելու առումով, բայց այդ կարմիր քարտն ամեն ինչ փոխեց»,- Մինասյանի խոսքերը հաղորդում է lifesports.ru-ն:
Մարզիչը նշել է, որ կարևոր չէ, թե խաղացել է արդյոք Բերեզովսկին ձեռքով, քանի որ ակնհայտ է, որ մինչ այդ եղել է ձեռքով խաղ Իռլանդիայի հավաքականի հարձակվողի կողմից. «Չեմ կարծում, որ վերախաղարկում կլինի: Բայց ամեն դեպքում այս թեմայով մեծ արձագանք կլինի, որն արդեն ինչ-որ բան արժե»,- նշել է նա:
ՈՒԵՖԱ-ն պատրաստ է քննարկել Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նամակը, որը պահանջել է հետաքննություն անցկացնել խաղի մրցավարական սխալների առիթով:

14 Октябрь 2011 - 05:45 AMT
Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян отметил, что именно несправедливое удаление Романа Березовского стало причиной поражения его подопечных от сборной Ирландии.
“До удаления Березовского наши ребята играли так, как мы и планировали. Первые двадцать пять минут у нас было колоссальное преимущество по владению мячом, но эта красная карточка все изменила”, – передает слова Минасяна lifesports.ru.
Наставник отметил, что неважно играл ли армянский вратарь рукой, поскольку очевидно, что до этого была игра рукой со стороны форварда сборной Ирландии: “Я не думаю, что будет переигровка. Но в любом случае будет большой резонанс на эту тему, а это тоже чего-то стоит”,- отметил он.
УЕФА готов рассмотреть письмо Федерация футбола Армении, которая потребовала провести разбирательство по поводу судейских ошибок матча c последующим назначением переигровки.
Напомним, что два года назад в аналогичной ситуации оказались сами ирландцы. Тогда британцы потребовали провести переигровку ответного стыкового матча с Францией, в котором шведский судья Мартин Ханссон засчитал гол после очевидной игры рукой Тьерри Анри. Однако ФИФА не удовлетворил эту просьбу.