19 Հոկտեմբեր 2011 - 04:20 AMT
Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի գլխավոր մարզչի օգնական Արթուր Գևորգյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը շարունակում է ելույթ ունենալ տարբեր միջազգային առաջնություններում, որպեսզի Օլիմպիական միավորներ վաստակի:
«Հովհաննես Դավթյանն ու Արմեն Նազարյանը վերջերս մասնակցեցին Գրան Պրիին Աբու Դաբիում: Բոլոր վարկանիշային առաջնություններին մասնակցում են այս ձյուդոյիստները, քանի որ մենք մեր բոլոր հույսերը կապում ենք նրանց հետ»,- նշել է Գևորգյանը:
Նրա խոսքով` նոյեմբերին Հայաստանի հավաքականն Իսպանիայում տասնօրյա համատեղ հավաք կանցկացնի, սակայն հավաքի վերջնական ամսաթիվը դեռևս ճշտված չէ: Այնուհետև հավաքականը կվերադառնա Երևան և կպատրաստվի Գրանդ Սաղավարտին, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 9-11 Տոկիոյում:

Помощник главного тренера сборной Армении по дзюдо Артур Геворгян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что мужская сборная Армении продолжает выступать в разных международных турнирах, чтобы заработать Олимпийские очки.
“Оганнес Давтян и Армен Назарян недавно приняли участие в Гран При в Абу Даби. Во всех рейтинговых турнирах выступают эти дзюдоисты, поскольку все наши надежды связываем с ними”, – отметил Геворгян.
По его словам, в ноябре сборная Армении в Испании проведет 10-дневные совместные сборы, но конечная дата сборов еще не уточнена. Затем сборная соберется в Ереване и подготовится к Гранд Шлему, который состоится 9-11 декабря в Токио.