ՖԻՖԱ-ն ներկայացրել է 2014-ի աշխարհի առաջնության և 2013-ի Համադաշնության գացաթի խաղերի օրացույցը ԱԱ բացման խաղը կկայանա հունիսի 12-ին Սան Պաուլոյում, իսկ եզրափակիչը տեղի կունենա հուլիսի 13-ին «Մարականա» մարզադաշտում։ Ընտրական մրցաշարի խաղերը տեղի կունենան հունիսի 12-26-ը, 1/8 եզրափակչի խաղերը՝ հունիսի 28-ից հուլիսի 1-ը, քառորդ եզրափակչի խաղերը՝ հուլիսի 4-5-ը, կիսաեզրափակչի խաղերը՝ հուլիսի 8-9-ը, երրորդ տեղի համար խաղը՝ հուլիսի 12-ին եզրափակչից մեկ օր առաջ։
Բրազիլիան հունիսի 15-ին կընդունի 2013-ի Համադաշնության գավաթը, իսկ եզրափակիչ հանդիպումը կկայանա հունիսի 30-ին Ռիո դե Ժանեյրոյում։

21 Октябрь 2011 - 07:44 AMT
ФИФА представила расписание матчей чемпионата мира 2014 года и Кубка конфедераций-2013, которые пройдут в Бразилии.
Матч открытия чемпионата мира состоится 12 июня в Сан-Паулу, а финал пройдет 13 июля на стадионе "Маракана" в Рио-де-Жанейро. Игры группового турнира пройдут с 12 по 26 июня, матчи 1/8 финала – с 28 июня по 1 июля, четвертьфиналы – 4-5 июля, полуфиналы – 8-9 июля, матч за третье место будет сыгран 12 июля, за день до финала. Бразилия 15 июня примет матч открытия Кубка конфедераций-2013, а финальная встреча будет сыграна 30 июня в Рио-де-Жанейро.