21 Հոկտեմբեր 2011 - 11:54 AMT
Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականը Սլովակիայի հետ խաղում առաջին խաղակեսից հետո հաղթում է 2:0 հաշվով
Հոկտեմբերի 21-ին Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների ֆուտբոլի հավաքականը անց է կացնում Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի առաջին խաղը:
Առաջին խաղակեսում թիմերը շատ հավաքված էին խախում, աշխատում էին սխալնել թույլ չտալ: Ֆուտբոլիստներին հաջողվեց միայն մի քանի վտանգավոր պահ ստեղծել մրցակցի դարպասների մոտ: 38-րդ րոպեին Արման Հովհաննիսյանը հեռվից ուժեղ հարվածով գնդակը ուղարկեց սլովակների դարպասը, սակայն դարպասապահը հեռացրեց գնդակը, սակայն Հովհաննես Հովհաննիսյանը հասավ գնդակին և գոլ խփեց: 5 րոպե անց նա դարձավ երկրորդ գոլի հեղինակ՝ 2:0:

21 Октябрь 2011 - 11:54 AMT
21 октября в Ереване на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна сборная Армении по футболу до 19 лет проводит первый матч отборочного этапа чемпионата Европы.
В первом тайме команды играли очень собранно, стараясь не допускать ошибок. Футболистам удалось создать лишь несколько опасных моментов у ворот соперников.
На 38 минуте Арман Оганнисян издалека пробил сильный удар, голкипер словаков отбил мяч, но Оганнес Оганнисян дотянулся до него и забил гол. 5 минут спустя армянский форвард оформил дубль – 2:0.