Հայաստանի և Սլովակիայի մինչև 19 տարեկանների ֆուտբոլի հավաքականների երկրորդ խաղակեսը մեկնարկեց Վարազդատ Ավետիսյանի սաների հաղթական հաշվով: Առաջին խաղակեսում երկու անգամ աչքի ընկավ Հովհաննես Հովհաննիսյանը:
Հայ ֆուտբոլիստները շարունակեցին վստահ տիրապետել գնդակին: Հայաստանի հավաքականը չկարողացավ իրացնել իր պահերը և 71-րդ րոպեին հաջողությունը ժպտաց սլովակներին: Մեծ հեռավորությունից Ալբերտ Օհանյանի դարպասը գրավեց Յակուբ Վոյտուշը: Չնայած դրան, Հայաստանի հավաքականը կարողացավ պահպանել հաղթական հաշիվը՝2:1:
10-րդ խմբում Հունաստանի հավաքականը 10:0 հաշվով հաղթեց Անդորրային: Հունաստանն ու Հայաստանը 3-ական միավոր ունեն և գլխավորում են խմբի մրցաշարային աղյուսակը:
Հոկտեմբերի 23-ին Սլովակիան կխաղա Անդորրայի հետ, Հայաստանը՝ Հունաստանի: Ընտրական փուլի վերջին օրը տեղի կունենան Հունաստան-Սլովակիա, Անդորրա-Հայաստան խաղերը: Խաղերը տեղի կունենան հանրապետական մարզադաշտում: ԵԱ ընտրական փուլի 10-րդ խաղերը տեղի են ունենում Երևանում հոկտեմբերի 21-26-ը: Հաջորդ փուլ դուրս կգա միայն խմբում առաջին տեղը զբաղեցրած հավաքականը:

Второй тайм сборных Армении и Словакии по футболу до 19 лет начался с победным счетом подопечных Вараздата Аветисяна. В первом тайме дважды отличился Оганнес Оганнисян.
Армянские футболисты продолжили уверенно играть и владеть мячом. Сборная Армении не смогла реализовать свои моменты, и на 71 минуте удача улыбнулась словакам. С дальнего расстояния мяч в ворота Альберта Оганяна отправил Якуб Войтуш. Несмотря на это, сборной Армении удалось удержать победный счет- 2:1.
В 10 группе сборная Греции со счетом 10:0 одержал победу над Андоррой. Греция и Армения набрали по 3 очка и возглавляют турнирную таблицу группы.
23 октября сыграют Словакия-Андорра и Армения-Греция. В последний день отборочного турнира сыграют Греция- Словакия и Андорра-Армения. Матчи сборной Армении пройдут на республиканском стадионе.
Матчи 10 группы отборочного этапа чемпионата Европы в Ереване проходят 21-26 октября. В следующий этап выйдет лишь сборная, занявшая в группе первое место.