22 Հոկտեմբեր 2011 - 07:46 AMT
Բռնցքամարտիկ Միշա Ալոյանը (Ռուսաստան), որը վերջերս Բաքվում դարձավ աշխարհի չեմպիոն, հայտարարել է, որ ցանկանում է փոխել անունը: Ինչպես հայտնում է sport-express.ru-ն, Ալոյանը խոստովանել է, որ ավելի ճիշտ է համարում Միխայիլ անվանաձևը և մտադիր է համապատասխան դիմում ներկայացնել պետական մարմիններին:
23-ամյա Ալոյանը, որը եզդի է ազգությամբ, ծնունդով Հայաստանից, պատմել է, որ իր ժողովրդի մոտ ընդունված է երեխաներին անվանել ոչ լրիվ անուններով:
Բռնցքամարտիկը նաև նշել է, որ վերջին տարիներին նա առաջընթաց է ապրել: Ալոյանը հավելել է, որ եթե Լոնդոնում կայանալիք Օլիմպիական խաղերում նա անի այն ամենն, ինչ կարող է, ապա հաղթանակը երաշխավորված կլինի:

22 Октябрь 2011 - 07:46 AMT
Боксер Миша Алоян (Россия), который недавно в Баку стал чемпионом мира, заявил, что он хочет сменить имя. Как сообщает sport-express.ru, Алоян признался, что он считает более правильным имя Михаил и намерен подать заявление в государственные органы.
23-летний Алоян – езид по национальности, родившийся в Армении – рассказал, что у его народа принято называть детей не полным, а уменьшительным именем.
Боксер также отметил, что за последние годы он сильно прибавил. Алоян добавил, что если на Олимпийских играх 2012 года в Лондоне сделает все, что умеет на ринге, победа ему гарантирована.