22 Հոկտեմբեր 2011 - 09:10 AMT
Հայկական ԶԼՄ-ները տեղեկատվություն են տարածել, որի համաձայն Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան 4 տարով որակազրկել է երկու հայ ծանրորդների՝ Եվրոպայի չեմպիոն Գևորգ Պողոսյանին ու Եվրոպայի փոխչեմպիոն Էլեն Գրիգորյանին:
Իր հերթին Գևորգ Պողոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ չի մեկնել Պոդոլսկ Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի հետ ուսումնամարզական հավաքի, քանի որ վնասվածք ունի եև վերականգնման կարիք: «Որակազրկման մասին տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը»,-ասել է ծանրորդը:
«Էլեն Գրիգորյանը Փարիզում աշխարհի առաջնությունը բաց կթողնի վնասվածքի պատճառով, մենք դեռեևս տեղեկություն չենք ստացել միջազգային ֆեդերացիայից Էլեն Գրիգորյանի որակազրկման մասին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:
Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքում գրված է, որ դոպինգի օգտագործման հարցով հայ ծանրորդների գործերը դեռևս քննվում են:
2011թ. Գևորգ Պողոսյանը Եվրոպայի առաջնությունում նվաճեց բրոնզե մեդալ մինչև 94 կգ քաշային կարգում, իսկ Գրրգորյանը դարձավ Եվրոպայի փոխչեմպիոն:

Армянские СМИ распространили информацию, согласно которой международная Федерация тяжелой атлетики на 4 года дисквалифицировала двух армянских штангистов- чемпиона Европы Геворга Погосяна и вице-чемпионку Европы Элен Григорян.
В свою очередь Геворг Погосян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил, что с мужской сборной Армении в Подольск на учебно-тренировочный сбор не отправился, поскольку имеет травму и восстанавливается. “ Информация о дисквалификации не соответствует реальности”,- подчеркнул штангист.
“Элен Григорян чемпионат мира в Париже пропустит из-за травмы, мы от международной федерации пока не получали информации о ее дисквалификации”,- сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян.
На официальном сайте международной федерации тяжелой атлетики написано, что дела армянских штангистов в использовании допинга еще рассматриваются.
В 2011 году на чемпионате Европы Погосян в весовой категории до 94 кг завоевал бронзовую медаль, а Григорян стала вице-чемпионкой Европы.