Իսպանաբնակ հայ քիկ-բռնցքամարտիկ Վարդան Մնացականյանը Բարակալդո քաղաքում նոյեմբերի 12-ին կմենամարտի Պեդրո Ֆելիպեի հետ WFCA վարկածով չեմպիոնի գոտու համար: Դա կլինի երեկոյի գլխավոր մենամարտը, որտեղ հանդես կգա ևս 5 զույգ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Մնացականյանը հայտնել է, որ կշարունակի համառորեն մարզվել և Բարակալդո կմեկնի նոյեմբերի 11-ին: «Նույն օրը տեղի կունենա կշռման արարողությունը: Այժմ ես օրը երկու անգամ մարզվում եմ և հիմնական ուշադրությունը հատկացնում են ֆիզիկական պատրաստվածությանը»,-ասել է Մնացականյանը:
Հայ մարզիկը նշել է, որ Ֆելիպեն բարձրահասակ է ու նրա դեմ հարկավոր է մոտ տարածությունից աշխատել:
Մնացականյանը ծնվել է Հայաստանում, զբաղվել է ֆուդոկան կարատե դոյով, քիք-բռնցքամարտով, ջիտ կուն դոյով: 2006թ. տեղափոխվել է Իսպանիա, որտեղ էլ դարձել է Վալենսիայի քիք-բռնցքամարտի չեմպիոն:

27 Октябрь 2011 - 13:01 AMT
Армянский кик-боксер Вардан Мнацаканян, который живет и тренируется в Испании, 12 ноября за чемпионский пояс WFCA проведет в городе Баракальдо поединок против Педро Фелипе. Это будет главным поединком вечера, в котором выступят еще 5 пар.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Мнацаканян сообщил, что продолжает упорно готовиться к поединку и отправится в Баракальдо 11 ноября. “В этот же день пройдет процедура взвешивания. Сейчас я тренируюсь два раза в день, и основное внимание выделяю физической подготовке. Так же провожу спарринги с разными спортсменами”,- сказал Мнацаканян.
Армянский спортсмен отметил, что Фелипе высокого роста и против него надо работать с близкого расстояния.
Мнацаканян родился в Армении. Занимался фудокан карате-до, фул контакт карате, кик-боксингом и джит кун до. В 2006 году он переехал в Испанию, где и стал чемпионом Валенсии по кик-боксингу.