Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ժակ Ռոգգեն հավատում է 2014թ. Սոչիի Օլիմպիական խաղերի փառահեղ հաջողությանը:
«Օլիմպիական խաղերը Սոչիում շատ ուժեղ թիմ է պատրաստվում` Դմիտրի Չեռնիշենկոյի գլխավորությամբ: Մրցությունների նախապատրաստությունն արտակարգ հաջող ընթացք ունի, վստահ եմ, որ Ռուսաստանում մեզ հետաքրքիր և հաջողված Օլիմպիադա է սպասվում»,- ասել է Ռոգգեն, հաղորդում է itar-tass.com-ը:
Ռոգգեն հաղորդել է, որ նոյեմբերի կեսերին ծրագրում է այցելել Ռուսաստան, որտեղ կմասնակցի եվրոպական Օլիմպիական կոմիտեների 40-րդ Գլխավոր վեհաժողովին և Ռուսաստանի Օլիմպիական կոմիտեի հարյուրամյակին նվիրված միջոցառումներին: «Ես կհանդիպեմ ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ, և մենք, իհարկե, կխոսենք Սոչիում Խաղերի նախապատրաստության ընթացքի, ինչպես նաև Ռուսաստանում սպորտի զարգացման մասին»,- ասել է Ռոգգեն, որը Լոզանի Օլիմպիական թանգարանում մասնակցում էր Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի խորհրդաժողովին` նվիրված երիտասարդական օլիմպիական մրցությունների կազմակերպման հարցերին:

3 Ноябрь 2011 - 05:22 AMT
Президент Международного олимпийского комитета Жак Рогге верит в грандиозный успех Игр-2014 Сочи. "Олимпийские игры в Сочи готовит очень сильная команда во главе с Дмитрием Чернышенко. Подготовка к соревнованиям идет чрезвычайно успешно, уверен, что нас в России ждет интересная и успешная Олимпиада", – передает слова Роге itar-tass.com.
Рогге сообщил, что в середине ноября он планирует посетить Россию, где примет участие в 40-й Генеральной ассамблее европейских Олимпийских комитетов и в мероприятиях, посвященных столетию Олимпийского комитета России. "Я встречусь с президентом Дмитрием Медведевым, и мы, конечно, будем говорить о ходе подготовки к Играм в Сочи, но также и о развитии спорта в России", – сказал Рогге, который в Лозанне в Олимпийском музее принимал участие в конференции Международного Олимпийского комитета, посвященная ворсам организации молодежных олимпийских соревнований.