5 Նոյեմբեր 2011 - 10:37 AMT
Նոյեմբերի 5-ին Երևանում բացվեց «Միկա» մարզական ակումբի թանգարանը: Բացմանը ներկա էին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի առաջին փոխնախագահ, գործադիր տնօրեն Արմեն Մինասյանը, ակումբի նախագահ Կառլոս Ղազարյանը, ֆեդերացիայի փոխնախագահ Աշոտ Մանուկյանը:
Թանգարանում ներկայացված է ակումբի պատմությունը, նվաճումներն, ինչպես ֆուտբոլում, այնպես էլ շախմատում: «Միկայի» ֆուտբոլային թիմը 6 անգամ դարձել է Հայաստանի գավաթակիր, 1 անգամ Հայաստանի սուպերգավաթի տիտղոսակիր, եղել է նաև Հայաստանի առաջնության արծաթե ու բրոնզե մրցանակակիր:
«Միկայի» տղամարդկանց և կանանց շախմատի ակումբները բազմիցս են ուրախացրել հայ երկրպագուներին իրենց նվաճումներով միջազգային մրցաշարերում:
Ակումբում կան ձյուդոյի, բասկետբոլի ու կարատեի պատանեկան խմբեր: Իսկ «Միկայի» մարզական դահլիճում տեղի են ունենում տարբեր միջազգային մրցումներ:

5 Ноябрь 2011 - 10:37 AMT
5 ноября в Ереване открылся музей спортивного клуба “Мика”. На открытии присутствовали первый вице-президент, исполнительный директор Федерации футбола Армении Армен Минасян, президент клуба Карлос Казарян, вице-президент Федерации Ашот Манукян.
В музее представлена история клуба, достижения, как в футболе, так и в шахматах. Футбольный клуб “Мика” 6 раз становился обладателем Кубка Армении, а 1 раз – Суперкубка Армении, так же был серебряным и бронзовым призером чемпионата Армении. “Мика” приняла участие также и в разных международных турнирах.
Мужские и женские шахматные клубы “Мика” не раз радовали армянских болельщиков, в международных турнирах, завоевав множество медалей.
В клубе есть юношеские группы по дзюдо, баскетболу и карате. А спортивный зал “Мика” принимает разные международные мероприятия.