Նոյեմբերի 10-14-ը Լիտվայի մայրաքաղաք Վիլնյուսում տեղի կունենա սամբոյի աշխարհի 35-րդ առաջնությունը, որին Հայաստանից մասնակցելու է 10 մարզիկ:
Մարզական սամբոյում ելույթ կունենան Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Մարտին Միրզոյանը (62 կգ), Անդրանիկ Նաղդալյանը (68 կգ), Աշոտ Դանիելյանը (74 կգ) և Հակոբ Առաքելյանը (100 կգ): Կանանցից առաջնությանը կմեկնեն Ռուզաննա Սարգսյանը (48 կգ) և Աննա Գևորգյանը (60 կգ):
Մարտական սամբոյում Հայաստանը կներկայացնեն Մուշեղ Հակոբյանը (62 կգ), Վաչիկ Վարդանյանը (68 կգ) և Մավրիկ Նասիբյանը (82 կգ), PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից:
Հայկական պատվիրակությունը` ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանի գլխավորությամբ առաջնությանը կմեկնի նոյեմբերի 10-ին:

10-14 ноября в Литве состоится 35 чемпионат мира по самбо. Армению на чемпионате представят 10 спортсменов.
В спортивном самбо выступят Тигран Киракосян (в/к 52 ), Мартин Мирзоян (в/к 62), Андраник Нагдалян (в/к 68), чемпион мира Ашот Даниелян (в/к 74) и Акоп Аракелян (в/к 100). Среди женщин на чемпионат поедут Рузанна Саркисян (в/к 48) и Анна Геворгян (в/к 60).
В боевом самбо выступят Мушег Акопян (в/к 62), чемпион мира Вачик Варданян (в/к 68) и Маврик Насибян (в/к 82), передали PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации самбо Армении.
Армянская делегация под руководством президента федерации Левона Айрапетяна на чемпионат отправится 10 ноября.