25 Հուլիս 2000 - 15:23 AMT
ՀԱՅ-ԻՐԱՆԱ-ՀՈՒՆԱԿԱՆ ԵՌԱԿՈՂՄ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ՈՒՆԻ ՓԱՅԼՈՒՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԻՐԱՆԻ ԱԳՆ-ի ԽՈՍՆԱԿԸ
25.07.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Թեհրանը գտնում է, որ հայ-իրանա-հունական եռակողմ համագործակցությունը ունի փայլուն հեռանկարներ: Իրանի մայրաքաղաքում կայացած եռակողմ կոմիտեի նիստի ավարտից հետո այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ-ի խոսնակ Համիդ Ռեզա Ասեֆին:
Կոմիտեի նիստին քննարկվել են եռակողմ վեց ենթակոմիտեների աշխատանքների արդյունքները, ինչպես նաեւ Իրանի, Հայաստանի եւ Հունաստանի արտգործնախարարների` աշնանը Աթենքում նախատեսվող հանդիպման նախապատրաստման հարցերը: –0–

25 Июль 2000 - 15:23 AMT
У ТРЕХСТОРОННЕГО АРМЯНО-ИРАНО-ГРЕЧЕСКОГО СОТРУДНИЧЕСТВА – БЛЕСТЯЩИЕ ПЕРСПЕКТИВЫ, ЗАЯВИЛ СПОКСМЕН МИД ИРАНА
25.07.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Тегеран считает, что у трехстороннего армяно-ирано-греческого сотрудничества блестящие перспективы. Об этом по окончании заседания трехстороннего комитета в столице Ирана заявил споксмен МИД Ирана Хамид Реза Ассефи.
Согласно сообщению ИРНА, на заседании комитета обсуждались итоги работы шести трехсторонних подкомитетов, а также рассматривались вопросы подготовки намеченной на осень этого года встречи глав МИД Ирана, Армении и Греции в Афинах. –0–