8 Նոյեմբեր 2011 - 12:16 AMT
Հունական Պորտո Կարրաս քաղաքում նոյեմբերի 8-ին տեղի կունենան Եվրոպայի շախմատի թիմային առաջնության 6-րդ տուրի պարտիաները: Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը, որը 7 միավորով 6-րդ տեղում է, կխաղա Իսպանիայի հետ: Իսպանացի շախմատիստները 5 տուրերում նույնպես 7 միավոր են վաստակել և 9-րդ տեղում են:
Առաջին տախտակին Լևոն Արոնյանը կհանդիպի Ֆրանսիսկո Վալյեխո Պոնսի հետ, Սերգեյ Մովսիսյանի մրցակիցը կլինի Իվան Լոպես Սալգադոն: Վլադիմիր Հակոբյանը կխաղա Միգել Կորդոբա Իլլիեսկասի հետ, իսկ Գաբրիել Սարգսյանը` Լուիս Մարտինես Արիսմենդիի հետ:
Հայաստանի կանանց հավաքականը, որը 6 միավորով 11-րդ տեղում է, իր ուժերը կչափի Հունաստանի հետ: Կկայանան հետևյալ պարտիաները` Էլինա Դանիելյան – Ելենա Դեմբո, Լիլիթ Մկրտչյան – Աննա Մարիա Բոստարի, Լիլիթ Գալոյան – Եկատերինի Ֆախիրիդու և Նելլի Աղինյան – Եկատերինի Պավլիդու:

8 Ноябрь 2011 - 12:16 AMT
В греческом городе Порто Каррасе 8 ноября состоятся матчи 6 тура командного чемпионата Европы по шахматам. Мужская сборная Армении, которая с 7 очками на 6 месте, сыграет с Испанией. Испанские шахматисты в 5 турах набрали тоже 7 очков и на 9 месте.
На первой доске Левон Аронян встретится с Франсиско Вальехо Понсом, соперником Сергея Мовсисяна будет Иван Лопес Салгадо. Владимир Акопян сыграет против Мигеля Кордоба Иллиескаса, а Габриель Саркисян – с Луисом Мартинесом Арисменди.
Женская сборная Армении, которая с 6 очками на 11 месте, померится силой с Грецией. Состоятся следующие встречи: Элина Даниелян – Елена Дембо, Лилит Мкртчян – Анна-Мария Бостари, Лилит Галоян – Екатерини Фахириду и Нелли Агинян – Екатерина Павлиду.