ՈՒԵՖԱ-ն սկսել է սոցիալական պատասխանատվության «Հարգանք» ծրագիրը, որը տեղի է ունենալու չորս ուղղություններով մինչև EURO-2012-ը և դրա ընթացքում։
ՈՒԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինին ընդգծել է, թե որքան կարևոր է «Հարգանք» սոցիալական պատասխանատվության ծրագիրը, որը մեկնարկել է EURO-2008-ի ժամանակ Ավստրիայում և Շվեյցարիայում։
«Հարգանք» ծրագրի իրականացումն ընդգծում է խտրականության դեմ պայքարելու, ֆիզիկական սահմանափակ հնարավորություններով երկրպագուների մասին հոգ տանելու, առողջ ապրելակերպ քարոզելու ՈՒԵՖԱ չթուլացող ձգտումը»,- Պլատինիի խոսքերը հաղորդում է ՈՒԵՖԱ պաշտոնական կայքը։
ՈՒԵՖԱ-ն երեք միլիոն եվրո է հատկացրել չորս սոցիալական նախագծի համար, որոնք իրագործվելու են Եվրոպայի առաջնությունից առաջ և ընթացքում։
Ծրագրի շրջանակներում տեղի կունենան չորս սոցիալական նախագծեր՝ «Հարգիր տարբերությունները», «Հարգիր երկրպագուներին», «Հարգիր հավասարությունը» և «Հարգիր քո առողջությունը»։

9 Ноябрь 2011 - 08:55 AMT
УЕФА дал старт программе социальной ответственности “Уважение”, которая пройдет до и во время EURO-2012
УЕФА дал старт программе социальной ответственности "Уважение", которая будет проходить по четырем направлениям до и во время EURO-2012.
Президент УЕФА Мишель Платини подчеркнул, насколько важна кампания "Уважение" – программа социальной ответственности, стартовавшая на EURO-2008 в Австрии и Швейцарии.
"Проведение кампании "Уважение" во время EURO подчеркивает неослабное стремление УЕФА бороться с дискриминацией в любой ее форме, заботиться о болельщиках с ограниченными физическими возможностями, пропагандировать здоровый образ жизни посредством физической активности и стимулировать межкультурный диалог между болельщиками и городами EURO»,- слова Платини передает официальный сайт УЕФА.
УЕФА выделил финансирование в размере трех миллионов евро на четыре социальных проекта, которые будут реализованы перед и во время чемпионата Европы. Кампания "Уважение" должна изменить уклад жизни людей в Польше, Украине и других странах. Для этого под ее эгидой объединены четыре программы: "Уважай различия", "Уважай болельщиков", "Уважай равенство" и "Уважай свое здоровье".