9 Նոյեմբեր 2011 - 12:04 AMT
Չեխիայի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականը նոյեմբերի 7-ից Պրահայում պատրաստվում է Հայաստանի հետ խաղին, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 11-ին Երևանում՝ Եվրո-2013 ընտրական փուլի շրջանակներում:
Չեխիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Յակուբ Դովալիլն ասել է, որ բոլոր ֆուտբոլիստները լավ ֆիզիկական մարզաձևում են և պատրաստ են խաղին: «Երևանի խաղը կլինի խմբից դուրս գալու համար ամենաառանցքային խաղերից մեկը: Մեր նպատակն է վաստակել առնվազն մեկ միավոր»,-Դովալիլի խոսքերն է հաղորդում Չեխիայի ֆուտբոլային ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:
Չեխ ֆուտբոլիստները Հայաստան կժամանեն նոյեմբերի 9-ին:
3-րդ խմբում Հայաստանի ու Չեխիայի հավաքականներն ունեն 7-ական միավոր և զբաղեցնում են համապատասխանաբար 1 և 2 տեղերը:

Молодежная сборная Чехии по футболу с 7 ноября в Праге готовится к предстоящему матчу с Арменией, который состоится 11 ноября в Ереване в рамках отборочного этапа чемпионата Европы 2013 года.
Главный тренер сборной Чехии Якуб Довалил сказал, что все футболисты находятся в хорошей физической форме и готовы к матчу. “Матч в Ереване будет одним из ключевых сражений в борьбе за выход из группы. В Ереване нашей целью будет заработать как минимум одно очко", – передает слова Довалила официальный сайт футбольной ассоциации Чехии.