10 Նոյեմբեր 2011 - 09:43 AMT
Երիտասարդական հավաքականի դարպասապահները հուսով են, որ Չեխիայի և Ուելսի հետ խաղերում կարող են վաստակել 6 միավոր
Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականը շարունակում է պատրաստվել 2013-ի Եվրոպայի առաջնության Չեխիայի և Ուելսի հետ խաղերին (համապատասխանաբար նոյեմբերի 11-ին և 15-ին)։
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի դարպասապահ Կարեն Իսրայելյանն ասել է, որ նրանք դիտել են Ուելսի խաղերի տեսագրությունները և այն բավական ուժեղ և ամուր թիմ է։ «3-րդ խմբում մեր հիմնական մրցակիցը Չեխիայի հավաքականն է։ Հանդիպումները տեղի կունենան մեր դաշտում և, կարծում եմ, մեր երկրպագուների օգնությամբ կկարողանանք հասնել լավ արդյունքի։ Հուսով եմ, որ այդ երկու խաղերից հետո մեր հավաքականը կշարունակի գլխավորել խումբը»,- ասել է Իսրայելյանը։
Հավաքականի մյուս դարպասապահ Արսեն Պետրոսյանի խոսքով, Երևանում մրցակիցները կխաղան մարտական կազմերով և կփորձեն հասնել հաղթանակի. «Մենք ջանասիրաբար պատրաստվում ենք, կցուցադրենք մեր խաղը և ամեն ինչ կանենք 2 խաղերում 6 միավոր վաստակելու համար»։
Երիտասարդական հավաքականը 3-րդ խմբում 7 միավորով զբաղեցնում է առաջին տեղը, Չեխիան նույնպես ունի 7 միավոր։ Պետրոսյանը խոստովանել է, որ նրանք պետք է ամեն ինչ անեն, որպեսզի տարին ավարտեն առաջին տեղում։ «Եթե մեզ հաջողվի հաղթանակներ տանել, ապա խմբից դուրս գալու մեր շանսերը կկազմեն 80-90 տոկոս»,- ասել է դարպասապահը։

Молодежная сборная Армении по футболу продолжает готовиться к отборочным домашним матчам чемпионата Европы 2013 года против сборных Чехии (11 ноября) и Уэльса (15 ноября).
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net голкипер сборной Карен Исраелян сказал, что они видели видеозапись матчей Уэльса, и это довольна сильная и крепкая команда. “Но в 3 группе наш основной соперник – сборная Чехии. Встречи пройдут на нашем поле и, думаю, с помощью наших болельщиков, сможем достичь хорошего результата. Надеюсь, что после этих двух матчей наша сборная продолжит возглавлять группу”,- сказал Исраелян.
По словам другого вратаря сборной – Арсена Петросяна, соперники в Ереване будут играть боевыми составами, и постараются достичь победы: “Но мы готовимся очень тщательно, покажем нашу игру и сделаем все, чтобы в двух матчах заработать 6 очков”.
Молодежная сборная Армении в 3 группе с 7 очками занимает первое место, Чехия тоже имеет 7 очков, но на втором месте. Петросян признался, что они должны сделать все, чтобы завершить год на первом месте. “Если нам удастся в этих двух матчах одержать победы, то наши шансы выйти из группы составят 80-90 %”,- добавил вратарь.