14 Նոյեմբեր 2011 - 06:45 AMT
Փարիզում ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի վերջին ներկայացուցիչ Ռուբեն Ալեքսանյանը ծանր քաշային կարգում նույնպես անհաջող ելույթ ունեցավ:
«Պոկում» վարժությունում Ալեքսանյանը կարողացավ հաջողությամբ օգտագործել բոլոր երեք մոտեցումները և 185-կիլոգրամանոց ծանրաձող բարձրացնել: Երրորդ մոտեցումը հայ ծանրորդը որոշեց չօգտագործել և վարժությունն ավարտեց 10-րդ տեղում: «Հրում» վարժությունում նա սկսեց 240 կիլոգրամից, սակայն սխալ թույլ տվեց, և մրցավարները չհաշվեցին մոտեցումը: Մնացած երկու մոտեցումները նույնպես անարդյունք եղան, և Ալեքսանյանը «հրում» վարժությունն ավարտեց առանց միավորների:
B առաջնությունում մեկ այլ հայ ծանրորդ Հայկ Հակոբյանը 395 կիլոգրամով իր ելույթն ավարտեց 6-րդ տեղում:
Աշխարհի չեմպիոն դարձավ իրանցի ծանրորդ Բեհդադ Սալիմիքորդասիաբին 464կգ արդյունքով, 2-րդ տեղը զբաղեցրեց նրա հայրենակից Սայադ Համլաբադը (439կգ), իսկ բրոնզե մեդալը նվաճեց Սանգ-Գուեն Ջեոնը (Կորեա) 433կգ արդյունքով:

На рейтинговом чемпионате мира по тяжелой атлетике в Париже последний представитель Армении Рубен Алексанян в тяжелой весовой категории также выступил неудачно.
В рывке Алексанян смог удачно использовать все попытки и поднять 185 кг штангу. Третью попытку армянский штангист решил не использовать и завершил упражнение на 10 месте. В толчке он начал с 240 кг, но допустил ошибку и судьи не засчитали попытку. Остальные две попытки тоже были нерезультативными, и Алексанян завершил толчок без очков.
В турнире В другой армянский штангист Айк Акопян с 395 кг завершил выступление на 6 месте.
Чемпионом мира стал иранский штангист Бехдад Салимикордасиаби с 464 кг результатом, 2 место занял его соотечественник Саййад Хамлабад (439 кг), бронзовую медаль завоевал Санг-Гуен Джеон (Корея) с 433 кг.