14 Նոյեմբեր 2011 - 07:47 AMT
Եվրոպայի 2013թ. առաջնության ընտրական մրցաշարի հանդիպումը Հայաստանի և Ուելսի երիտասարդական հավաքականների միջև կսպասարկի խորվաթ մրցավար Իգոր Պրիշտովնիկը:
Խաղը կկայանա հանրապետական մարզադաշտում նոյեմբերի 15-ին` Երևանի ժամանակով 17:00-ին: Դա կլինի Հայաստանի հավաքականի վերջին խաղը 2011 թվականին: 2012-ին առաջին հանդիպումը հայ ֆուտբոլիստները կանցկացնեն հունիսի 12-ին Անդորրայի հետ, այնուհետև երկու արտագնա հանդիպում կունենան Ուելսի և Չեռնոգորիայի հետ:
Ներկա պահին Հայաստանի հավաքականը 3-րդ խմբում 7 միավոր է վաստակել և 3-րդ տեղում է, Ուելսն իր հաշվին 6 միավոր ունի և 4-րդ տեղն է զբաղեցնում: 10 միավորով խմբի առաջատարն է Չեխիան, որը նոյեմբերի 11-ին 2:0 հաշվով հաղթանակ տարավ Հայաստանի նկատմամբ:

14 Ноябрь 2011 - 07:47 AMT
Матч отборочного этапа чемпионата Европы 2013 года между молодежными сборными Армении и Уэльса обслужит хорватский арбитр Игорь Приштовник.
Игра состоится 15 ноября на республиканском стадионе в 17:00 по ереванскому времени. Это будет последняя игра сборной Армении в 2011 году. Первую встречу в 2012 году армянские футболисты проведут 12 июня в Ереване против Андорры, затем проведут еще два матча на выезде против Уэльса и Черногории.
На данный момент молодежная сборная Армении в 3 группе набрала 7 очков и на 3 месте, Уэльс на своем счету имеет 6 очков и на 4 месте. Лидер группы с 10 очками Чехия, которая 11 ноября со счетом 2:0 одержала победу над Арменией.