Եվրոպայի 49 երկրների ազգային օլիմպիական կոմիտեների ղեկավարներ կմասնակցեն նոյեմբերի 22-25-ը Սոչիում կայանալիք ԵՎՕԿ-ի 40-րդ համաժողովին: Հայաստանը կներկայացնեն ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը, փոխնախագահ Արմեն Շահազիզյանը և բաժնի վարիչ Գաբրիել Ղազարյանը:
Վեհաժողովում զեկույցով հանդես կգա Եվրոպայի ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի / ԵՎՕԿ / նախագահ Պատրիկ Հիկեն: Լոնդոնի ամառային օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի մասին կզեկուցի կազմկոմիտեի պատվիրակության ղեկավարը:
Համաժողովում ելույթներ կունենան նաև Ինսբրուկի ձմեռային պատանեկան առաջին (2012թ)/,Սոչիի ձմեռային (2014թ.) , Ռիո դե Ժանեյրոյի ամառային (2016թ) և Պյոնչանգի ձմեռային (2018թ.) օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեների ղեկավարները: Ներկայացուցչական այդ համաժողովին ներկա կլինի և ելույթ կունենա ՄՕԿ-ի նախագահ Ժակ Ռոգեն

21 Ноябрь 2011 - 10:51 AMT
22-25 ноября в Сочи с участием глав 49 национальных Олимпийских комитетов Европы состоится 40 конференция европейских Олимпийских комитетов. Армению представят генеральный секретарь АНОК Грачья Ростомян, вице-президент Армен Шахазизян и руководитель отдела Габриель Казарян.
На конференции с докладом выступит президент ассоциаций европейских Олимпийских комитетов Патрик Хикен, а о подготовке Лондона к 30 летним Олимпийским играм расскажет глава оргкомитета. На конференции выступят также представители первых зимних юношеских Олимпийских игр в Инсбруке (2012 год), зимних игр в Сочи (2014 год), летних игр в Рио-де-Жанейро (2016 год) и зимних игр в Пьонгчанге (2018 год), передает официальный сайт АНОК. На конференции будет присутствовать и президент МОК Жак Роге.