26 Նոյեմբեր 2011 - 08:17 AMT
Նոյեմբերի 27-ին Դոնեցկի «Շախտյորը» Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնության 18-րդ տուրում կխաղա «Կարպատիի» հետ: «Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն, թիմի բաց մարզանքից հետո նշեց, որ Լվուվում նրանց սպասում է շատ ծանր խաղ:
«Այնտեղ մենք միշտ դժվար խաղեր ենք ունենում: Դա Լվովում ստեղծված մթնոլորտից է: Կարծում եմ, որ նրանք պատահական են գտնվում մրցաշարային աղյուսակի վերջում: «Կարպատին» դա թիմ է, որը միշտ պետք է պայքարի Եվրոպայի լիգայում գտնվելու համար, և մենք դա լավ գիտենք»,- մեջբերում է Լուչեսկուի խոսքերը ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նախօրեին «Շախտյորը» Չեմպիոնների լիգայում պարտվեց «Պորտուին» և կորցրեց առաջնության փլեյ-օֆ դուրս գալու հնարավորությունը: Լուչեսկուն ընդգծեց, որ որոշ ֆուտբոլիստներ չեն համապատասխանում թիմի մակարդակին և պահանջներին:
«Մենք պետք է դուրս գանք դաշտ և ցույց տանք մեր ակումբին համապատսխանող խաղ: Մեկ խաղը չի կարող ինչ-որ բան որոշել իմ և ֆուտբոլիստների միջև: Մենք անցնում ենք ծանր շրջան»,- նշեց «Շախտյորի» գլխավոր մարզիչը:
Չնայած Չեմպիոնների լիգայում անհաջող խաղին, Ուկրաինայի առաջնության անցած տարվա չեմպիոնը և Գավաթին արժանացած թիմը շարունակում է պայքարել չեմպիոնի կոչման համար: Դոնեցկի թիմը 42 միավորով զբաղեցնում է երկրոդ տեղը, մեկ միավորով նրանցից առաջ է Կիևի «Դինամոն»:

26 Ноябрь 2011 - 08:17 AMT
27 ноября донецкий “Шахтер” в 18 туре чемпионата Украины по футболу в гостях сыграет против “ Карпат ”. Наставник “Шахтера” Мирча Луческу , после открытой тренировки команды, отметил, что их ждет очень тяжелая игра во Львове.
“ Там у нас всегда сложные матчи, простых не было. Это из-за атмосферы, которая создается во Львове. Думаю, что они сейчас случайно находятся внизу турнирной таблицы. “Карпаты” – команда, которая должна постоянно бороться за места в Лиге Европы, и мы это прекрасно знаем”,- слова Луческу передает официальный сайт клуба.
Накануне “Шахтер” в Лиге Чемпионов уступил “Порту” и лишился возможности выйти в плей-офф турнира. Луческу подчеркнул, что некоторые футболисты не соответствуют уровню и претензиям команды.
“ Мы должны выходить на поле и показывать игру, соответствующую нашему клубу. Одна игра не может что-то решать между мной и футболистами. Мы проходим через тяжелый момент”,- отметил главный тренер “Шахтера”.
Несмотря на неудачное выступление в Лиге Чемпионов, в чемпионате Украины прошлогодний чемпион и обладатель Кубка продолжает бороться за чемпионство. Донецкая команда с 42 очками на 2 месте, на одно очко больше имеет киевское “Динамо”.