Նոյեմբերի 26-ին Երևանում տեղի է ունեցել Հայաստանի ֆուտբոլի հոբելյանական 20-րդ առաջնության մասնակիցների պարգևատրման արարողությունը: Բոլոր մրցանակակիրներն ու չեմպիոնները մեդալներ ու գավաթներ են ստացել:
Հայաստանի չեմպիոն դարձավ Երևանի «Ուլիսը», արծաթի արժանացավ «Փյունիկը», իսկ բրոնզե մեդալներ՝ «Գանձասարը»: Երկրի լավագույն ռմբարկու ճանաչվեց 16 գոլերի հեղինակ «Բանանցի» ֆուտբոլիստ Բրունո Կորեան: «Ամենահեռանկարային ֆուտբոլիստի» կոչմանն արժանացավ «Փյունիկի«» պաշտպան Վարազդատ Արոյանը:
Իր պարգևները ստացան նաև Հայաստանի ֆուտբոլի առաջին լիգայի հաղթողներ «Շենգավիթն» ու Հայաստանի ֆուտզալի չեմպիոն «Էրեբունին»:
ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, ամփոփելով առաջնության արդյունքները, նշել է, որ առաջնությունը այնքան էլ բարձր մակարդակի չէ և պետք չէ տեղերն առաջին եռյակում համարել բարձր նվաճում:
«Սակայն, ես ցանկանում եմ շնորհավորել բոլոր ակումբներին ու հաջող ելույթներ մաղթել նրանց հաջորդ տարի: Հատկապես կցանկանայի, որ հայկական ակումբները հաջող հանդես գան եվրոգավաթներում: Շնորհակալ եմ մեր երկրպագուներին, որոնք միշտ սատարել են մեր ֆուտբոլիստներն»,-ասել է նա:

26 Ноябрь 2011 - 12:18 AMT
В Ереване состоялась церемония награждения призеров 20-го юбилейного чемпионата Армении по футболу. Все призеры и чемпионы получили медали и Кубки.
Чемпионом Армении впервые стал ереванский “Улисс”, серебра удостоился “Пюник”, а бронзовые медали на счету у “Гандзасара”. Лучшим бомбардиром страны с 16-ю голами стал футболист “Бананца” Бруно Корреа. Награду “Самый перспективный футболист” получил защитник “Пюника” Вараздат Ароян.
Свои награды получили и победители Первой лиги Армении по футболу “Шенгавит” и чемпион Армении по футзалу “Эребуни”.
Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян, подводя итоги чемпионата, отметил, что чемпионат проходит не на очень высоком уровне и не надо место в тройке лидеров считать большим достижением.
“ Но я хочу поздравить все клубы и пожелать им более успешного выступления в следующем году. Особенно хотел бы, чтобы армянские клубы удачно выступали на еврокубках. Благодарю наших болельщиков, которые всегда болели за армянских футболистов”,- сказал он.