Հայաստանի ու Բելառուսի հավաքականները փետրվարի 29-ին ընկերական խաղ կանցկացնեն: Խաղը Թուրքիայում տեղի չի ունենա, ինչպես հատյնվել էր նախապես:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ՀՖՖ մամլո ծառայությունում ասել են, որ հայկական կողմը հրաժարվել է խաղալ Թուրքիայում, քանի որ այնտեղ հարմար չէ հանդես գալը: Սակայն, դեռ հայտնի չէ, թե որտեղ տեղի կունենա հանդիպումը:
2010թ. մարտի 3-ին Անթալիայում Հայաստանի հավաքականը ընկերական խաղ անցկացրեց Բելառուսի հավաքականի հետ և զիջեց 3:1 հաշվով:
ՖԻՖԱ-ի վարկանիշում Հայաստանի հավաքականը 46-րդ տեղում է, իսկ Բելառուսը՝ 65-րդ:
Եվրո-2012թ. ընտրական մրցաշարի B խմբում Հայաստանի հավաքականը 17 միավորով 3-րդ տեղն է գրավել, իսկ Բելառուսը D խմբում 4-րդ տեղում է 13 միավորով:

29 Ноябрь 2011 - 12:14 AMT
Сборные Армении и Белоруссии 29 февраля проведут товарищеский матч. Матч состоится не в Турции, как сообщалось ранее.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации футбола Армении сказали, что армянская сторона отказалась играть в Турции, поскольку им неудобно там выступать. Но пока неизвестно, где пройдет встреча. 3 марта 2010 года сборная Армении на стадионе турецкого города Анталья “Ататюрк” провела товарищеский матч со сборной Белоруссии и уступила со счетом 3:1.
В рейтинге ФИФА сборная Армении на 46 месте, а Белоруссии – на 65.
В группе В отборочного турнира EURO-2012 сборная Армении с 17 очками заняла 3 место, а Белоруссия в группе D с 13 очками на 4 месте.