30 Նոյեմբեր 2011 - 07:26 AMT
Արգենտինայի առաջին ռակետ Խուան Մարտին Դել Պոտրոն Դևիսի գավաթի Իսպանիա- Արգենտինա վիճակահանության նախաշեմին մամլո ասուլիսի ժամանակ կիսվեց այդ հակամարտության վերաբերյալ իր մտքերով: ՛«Ես շատ երջանիկ եմ Դևիսի գավաթի իմ երկրորդ եզրափակչի առնչությամբ: Ինձ համար սրանք հատուկ մրցումներ են, միշտ փորձում եմ չհիասթափեցնել ինձ ոգևորող երկրպագուներին: Ամեն դեպքում, հեշտ չի լինի հաղթել Իսպանիային իր գրունտի վրա, սակայն մենք հնարավոր ամեն բան կանենք: Հնարավոր է՝ մրցման ճակատագիրը որոշվի վերջին հինգերորդ մենամարտում և մեզ համար հնարավորություն ստեղծվի»,- Դել Պոտրոյի խոսքերը փոխանցում է gotennis.ru-ն:
Թենիսիստը խոստովանեց, որ յուրաքանչյուր եզրափակիչ եզակի է և այն չի կարելի համեմատել 2008 թվականին Արգենտինայում իսպանացիների հետ կայացած մենամարտի հետ: «Այս անգամ լինելու է թիմերի այլ կազմ, այլ ծածկ: Իսպանացիներն ընդունող կողմն ու գլխավոր ֆավորիտներն են: Իհարկե, մենք զգում ենք ճնշում. չէ՞ որ առաջ երբևէ չենք նվաճել այս մրցանակը: Սակայն մրցակցի համար ևս հեշտ չի լինելու. պետք է արդարացնել հանդիսատեսի մեծ մասի սպասելիքները, այդ պատճառով, եթե մենք հավաքված մոտենանք ուրբաթօրյա հանդիպումներին, հաղթանակի մի փոքր հնարավորություն կունենանք»՛,- նշեց Դել Պոտրոն:
Դել Պոտրոյի խոսքով, իրեն շատ է դուր գալիս իսպանացի հանդիսատեսը, իսկ նրանք գալու են լավ թենիս դիտելու և մարզադաշտում ընկերական մթնոլորտ է տիրելու:

30 Ноябрь 2011 - 07:26 AMT
Первая ракетка Аргентины Хуан Мартин Дель Потро на пресс-конференции в преддверии жеребьёвки финала Кубка Дэвиса Испания – Аргентина поделился мыслями об этом противостоянии. "Я очень счастлив своему второму финалу Кубка Дэвиса. Для меня это особенные соревнования, всегда стараюсь не разочаровать поддерживающих меня болельщиков. В любом случае, будет непросто обыграть Испанию на их грунте, но мы постараемся. Возможно, судьба трофея решится в последнем пятом поединке, и у нас появится шанс”,- передает слова Дель Потро gotennis.ru.
Теннисист признался, что каждый финал уникальный и его нельзя сравнить с поединком с испанцами в Аргентине в 2008 году. “На этот раз будут другие составы команд, другое покрытие. Испанцы являются принимающей стороной и главными фаворитами. Конечно, мы чувствуем давление – ведь ранее никогда не завоёвывали этот трофей. Но сопернику тоже придётся нелегко – надо оправдывать ожидания большого числа зрителей, поэтому если мы собранно подойдём к пятничным встречам, у нас появится небольшая возможность на победу”-отметил Дель Потро.
По словам Дель Потро, ему очень нравится испанская публика, и они придут посмотреть на хороший теннис, и на стадионе будет царить дружественная атмосфера.