Իսպանացի թենիսիստ Դավիթ Ֆերերը Դևիսի գավաթի Իսպանիա- Արգենտինա եզրափակիչ խաղի նախօրեին նշեց, որ հոգնածությունը լարված սեզոնից հետո չպետք է անդրադառնա առաջիկա խաղի վրա:
«Մենք բոլորս էլ ֆիզիկապես հյուծված ենք, շատ հոգնած, բայց սա եզրափակիչն է, մեր վերջին ճիգը: Մենք շատ ենք ուզում հաղթել: Այո՛, նման ցանկություն առաջանում է ցանկացած մրցաշարից առաջ, սակայն Դևիսի գավաթը հատուկ մրցություն է: Սա շատ կարևոր առաջնություն է»,- Ֆերերին մեջբերում է gotennis.ru-ն:
Արգենտինայի և Իսպանիայի միջև եզրափակիչ հանդիպումը կկայանա Սևիլիայում դեկտեմբերի 2-4: Թիմերը հանդպել են նաև 2008 թվականին. այն ժամանակ հաղթանակ էին տարել իսպանացիները:

1 Декабрь 2011 - 06:30 AMT
Испанский теннисист Давид Феррер в преддверии финального матча Кубка Дэвиса-2011 Испания – Аргентина отметил, что усталость после напряжённого сезона не должна сказаться на предстоящем матче.
"Все мы измождены физически, мы очень устали, но это финал – для нас это последний рывок. Мы очень хотим победить. Да, такое желание появляется перед каждым турниром, но Кубок Дэвиса – особенные соревнования. Это очень важный турнир", – Феррера цитирует gotennis.ru.
Финальная встреча между Аргентиной и Испанией состоимся 2-4 декабря в Севилье. Команды встречались и в 2008 году, тогда победу одержали испанцы.