Ելույթ ունենալով այս տարի Գործադիր կոմիտեի վերջին նիստում` ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին հայտնել է, որ Լեհաստանում և Ուկրաինայում EURO-2012-ի կազմակերպման ամենաբարդ խնդիրը լուծվել է:
«Ես վստահ եմ, որ դա հիանալի առաջնություն է լինելու: Ոչ միայն ֆուտբոլային տեսակետից, այլև Լեհաստանի և Ուկրաինայի մթնոլորտի ու հյուրընկալության շնորհիվ»,- ասել է Պլատինին, հաղորդում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Այս շաբաթ ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը ուշադրությամբ հետևում էր ՈՒԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի ամփոփիչ հանդիպումներին` ընդգծելով, որ անկախ թիմերի դասից և ուժից հանդիպումների ելքը որոշվում է անմիջականորեն ֆուտբոլային դաշտում:
«Ներկայիս խաղարկությունը մեզ բազմաթիվ անակնկալներ մատուցեց, և ես միշտ կհարգեմ այն թիմերին, որոնց անկախ ամեն ինչից հաջողվեց հաղթահարել խմբային փուլի արգելքը: Ներկայիս սեզոնում նրանցից փլեյ-օֆֆի մասնակիցներն են ԱՊՈԵԼ-ն ու «Բազելը»,- նշել է ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը:

Выступая на последнем в этом году заседании Исполнительного комитета, президент УЕФА Мишель Платини заявил, что сложнейшая задача по организации EURO-2012 в Польше и Украине была решена.
“Я уверен, что это будет прекрасный чемпионат. Не только с футбольной точки зрения, но также благодаря атмосфере и гостеприимству жителей Польши и Украины”, – слова Платини передает официальный сайт УЕФА.
На этой неделе глава УЕФА увлеченно наблюдал за заключительными матчами группового этапа Лиги чемпионов УЕФА, подчеркнув, что вне зависимости от класса и силы команд исход матчей решается непосредственно на футбольном поле.
"Нынешний розыгрыш подарил нам немало сюрпризов, и я всегда буду уважать команды, которым несмотря ни на что удалось преодолеть барьер группового этапа. В нынешнем сезоне участниками плей-офф среди них АПОЕЛ и “Базель”,- отметил глава УЕФА.