19 Դեկտեմբեր 2011 - 12:30 AMT
Հայաստանի հավաքականի և «Իմպուլսի» կիսապաշտպան Զավեն Բադոյանը, ով վերջերս է պայմանագիր ստորագրել Բելառուսի չեմպիոն ԲԱՏԷ-ի հետ, «Ւմպուլսի» պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում ասել է, որ Բարսելոնայում կայացած հավաքներում շատ բան է սովորել:
«Հավաքների ընթացքում ես ընկերացա թիմակիցներիս հետ: Ես փորձաշրջան էի անցնում ձախ կիսապաշտպանությունում, որտեղ էլ հենց պետք է փոխարինեմ Պավել Նիխայչիկին, ով ռեղափոխվել է մոսկովյան «Դինամո»: Անհրաժեշտության դեպքում կարող եմ խաղալ դաշտի կենտրոնում նաև որպես հարձակվող»,- ասել է ֆուտբոլիստը:
Բադոյանը խոստովանել է, որ կարճ ժամանակահատվածում ընկերացել է ԲԱՏԷ-ի թիմակիցների հետ, հատկապես բրազիլացի կիսապաշտպան Ռենան Բեսանիի հետ: Նրա խոսքով, հունվարի 16-17 ֆուտբոլիստները կանցնեն բուժզննում, իսկ հունվարի 20 կսկսեն պատրաստվել երկրի առաջնությանը: ԲԱՏԷ-ն Թուրքիայում կանցկացնի 3 ուսումնամարզական հավաք. «Կաշխատեմ լավ խաղալ և մտնել ակումբի հիմնական կազմ: Ուզում եմ հանդես գալ եվրագավաթներում և տեղ ունենալ Հայաստանի հավաքականում»:

Полузащитник сборной Армении и “Импульса” Завен Бадоян, который недавно подписал контракт с чемпионом Белоруссии БАТЭ, в интервью официальному сайту “Импульса” сказал, что во время сборов в Барселоне многому научился.
“Во время сборов я подружился с партнерами по команде. Я проходил просмотр в линии левого полузащитника, именно в этой позиции я должен заменить Павела Нихайчика, который перешел в московское “Динамо”. В случае необходимости могу играть и в центре поля и под нападающего”,- сказал футболист.
Бадоян признался, что за короткое время подружился с коллективом БАТЭ, особенно с бразильским полузащитником Ренаном Бесанни. По его словам 16-17 января футболисты пройдут медосмотр, а с 20 января начнут готовиться к чемпионату страны. БАТЭ проведет 3 учебно-тренировочных сбора в Турции: “Постараюсь сыграть хорошо и войти в основной состав клуба. Хочу выступить в еврокубках и иметь место в составе сборной Армении”.