Նյոնում ՈՒԵՖԱ-ի մրցավարական կոմիտեն նշանակել է Եվրո-2012 12 գլխավոր մրցավարներին, որոնք կսպասարկեն Եվրո-2012 31 խաղերը Լեհաստանում և Ուկրաինայում:
Ֆուտբոլային ասոցիացիաների միջազգային խորհրդի (IFAB) որոշմամբ, որը սահմանում է ֆուտբոլի կանոնները, Եվրոպայի առաջնությունների պատմության մեջ առաջին անգամ մրցավարը կունենա լրացուցիչ օգնականներ:
Եվրոպայի առաջնության խաղերը կսպասարկեն Ջունեյթ Չաքըրը (Թուրքիա), Յոնաս Էրիկսոնը (Շվեդիա), Վիկտոր Կոշշոին (Հունգարիա), Բյորն Քեյպերսը (Նիդերլանդներ), Ստեֆան Լանուան (Ֆրանսիա), Պեդրու Պրոենսան (Պորտուգալիա), Նիկոլա Ռիցցոլին (Իտալիա). Դամիր Սկոմինան (Սլովենիա), Վոլֆգանգ Շտարկը (Գերմանիա), Քրյեգ Թոմսոնը (Շոտլանդիա), Կառլոս Վելասկո Կարբալյոն (Իսպանիա) և Հովարդ Ուեբբը (Անգլիա):
Չորրորդ մրցավարները կլինեն Մարցին Բորսկին (Լեհաստան), Թոմ Հարալդ Հագենը (Նորվեգիա), Պավել Կռալովեցը (Չեխիա) և Վիկտոր Շվեցովը (Ուկրաինա), հաղորդում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:

В Ньоне Судейский комитет УЕФА назначил 12 главных арбитров, которые обслужат 31 матч ЕВРО-2012 в Польше и Украине.
Благодаря решению Международного совета футбольных ассоциаций (IFAB), который определяет правила футбола, впервые в истории чемпионатов Европы у рефери будут дополнительные помощники, поскольку было получено разрешение продлить эксперимент с использованием двух ассистентов арбитра за воротами.
Матчи чемпионата Европы будут обслуживать Джюнейт Чакыр (Турция), Йонас Эрикссон (Швеция), Виктор Кошшои (Венгрия), Бьорн Кейперс (Нидерланды), Стефан Ланнуа (Франция), Педру Проэнса (Португалия), Никола Риццоли (Италия), Дамир Скомина (Словения), Вольфганг Штарк (Германия), Крейг Томсон (Шотландия), Карлос Веласко Карбальо (Испания) и Ховард Уэбб (Англия).
Четвертыми судьями будут Марцин Борски (Польша), Том-Харальд Хаген (Норвегия), Павел Краловец (Чехия) и Виктор Швецов (Украина), передает официальный сайт УЕФА,.