Դեկտեմբերի 27-ին թուրքական Մարդին քաղաքում ընթանում է շախմատի կանանց աշխարհի թիմային առաջնության վերջին մրցափուլը:
Հայաստանի հավաքականը խաղում է Ռուսաստանի հետ: Առաջին խաղատախտակին Էլինա Դանիելյանը հանդիպում է Տատյանա Կոսինցևայի, Լիլիթ Մկրտչյանը` Ալեքսանդրա Կոստենյուկի, Լիլիթ Գալոյանը` Վալենտինա Գունինի, իսկ Նելլի Աղինյանը` Նատալյա Պոգոնինայի հետ:
Հայաստանի հավաքականը 8 միավորով 6-րդ տեղում է, իսկ ռուսական թիմը պայքարում է արծաթե մեդալների համար: Չինաստանը վաղաժամ ապահովել է ոսկե մեդալները, չինական շախմատիստուհիները 14 միավոր ունեն:

27 Декабрь 2011 - 07:07 AMT
27 декабря в турецком Мардине проходит последний тур командного чемпионата мира по шахматам среди женщин.
Сборная Армении играет против России. На первой доске Элина Даниелян встречается с Татяной Косинцевой, Лилит Мкртчян – с Александрой Костенюк, Лилит Галоян играет против Валентины Гунин, а Нелли Агинян – против Натальи Погониной.
Сборная Армении с 8 очками занимает 6 место, а российская команда борется за серебряные медали. Китай досрочно обеспечил золотые медали, китайские шахматистки имеют 14 очков.