Հունվարի 11-22-ը Երեւանում կանցկացվի Հայաստանի 72-րդ առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարը: Մասնակցում են գրոսմայստերներ Տիգրան Լ. Պետրոսյանը, Զավեն Անդրիասյանը, Ավետիք Գրիգորյանը, Հրանտ Մելքումյանը, Արման Փաշիկյանը, Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը, Աշոտ Անաստասյանը, Արտաշես Մինասյանը, Լեւոն Բաբուջյանը, Հրայր Սիմոնյանը, միջազգային վարպետ Կարեն Գրիգորյանը:
Նույն օրերին Երեւանում կանցկացվի Հայաստանի կանանց 67-րդ առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարը: Մասնակցում են 12 շախմատիստուհիներ, այդ թվում` գրոսմայստերներ Մարիա Կուրսովան, Եվգենյա Դոլուխանովան, Նելլի Աղինյանը, Նաիրա Մովսիսյանը, հայտնում է armchess.am-ը:
Հայաստանի առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարերի պարտիաները տեղի կունենան Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը, հանդիպումների մեկնարկը կլինի Երևանի ժամանակով 15:00-ին:

9 Январь 2012 - 06:47 AMT
11-22 января состоится 72-ой чемпионат Армении по шахматам. На чемпионате сыграют гроссмейстеры Тигран Петросян, Завен Андриасян, Аветик Григорян, Грант Мелкумян, Арман Пашикян, Роберт Оганнисян, Самвел Тер-Саакян, Ашот Анастасян, Арташес Минасян, Левон Бабуджян, Грайр Симонян и международный мастер Карен Григорян.
В эти же дни пройдет и 67-ой женский чемпионат Армении, где сразятся 12 шахматисток, в том числе гроссмейстеры Нелли Агинян, Наира Мовсисян, Мария Курсова, Евгения Долуханова, передает armchess.am.
Партии пройдут в Ереване в доме шахмат имени Тиграна Петросяна, начало встреч в 15:00 по ереванскому времени.