10 Հունվար 2012 - 12:33 AMT
Հայաստանի շախմատի կանանց առաջնության առաջին տուրում կխաղան Մարիա Կուրսովա-Նարինե Գասպարյան, Նելլի Աղինյան-Հասմիկ Ղամբարյան, Մարիա Գևորգյան-Լիա Մարտիրոսյան, Լիանա Աղաբեկյան-Շուշաննա Սարգսյան, Նաիրա Մարտիրոսյան-Աննա Հայրապետյան, Անահիտ Խառատյան- Եվգենիա Դոլուխանովա զույգերը: 67-րդ առաջնությունը մեկնարկում է հունվարի 11-ին և ավարտվում հունվարի 22-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը: Հանդիպումների սկիզբը կլինի երևանյան ժամանակով 15:00:
Առաջնության առաջատարը կհամալրի Հայաստանի շախմատի կանանց հավաքականը, 1-3 տեղերը զբաղեցրածները կմասնակցեն Հայաստանի 2013թ առաջնությանը, իսկ 1-5 տեղերը զբաղեցրածները` Եվրոպայի 2012թ անհատական առաջնությանը: 6-8 տեղերը զբաղեցրածներին հնարավորություն կտրվի մասնակցելու Aeroflot open միջազգային առաջնությանը:

10 Январь 2012 - 12:33 AMT
В первом туре женского чемпионата Армении по шахматам сыграют Мария Курсова – Нарине Гаспарян, Нелли Агинян – Асмик Гамбарян, Мария Геворгян – Лия Мартиросян, Лиана Агабекян – Шушанна Саркисян, Наира Мартиросян – Анна Айрапетян, Анаит Харатян – Евгения Долуханова. 67 чемпионат стартует 11 января в Доме шахмат имени Тиграна Петросяна и завершится 22 января. Начало встреч в 15:00 по ереванскому времени.
Чемпионка Армении пополнит состав женской сборной Армении, занявшие 1-3 места, сыграют на чемпионате Армении 2013 года, а 1-5 места – на индивидуальном чемпионате Европы 2012 года. 6-8 места дадут возможность шахматисткам в феврале в Москве принять участие в турнире Aeroflot open.