11 Հունվար 2012 - 17:54 AMT
«Եթե մենք բանակցություններում որևէ առաջընթաց չակնկալեինք, ապա իմաստ չէր ունենա նոր հանդիպումներ անցկացնել»,- հայտնել է «Ենի Ազերբայջան» իշխող կուսակցության նախագահի տեղակալ, գործադիր քարտուղար Ալի Ահմեդովը` մեկնաբանելով հունվարի 23-24-ին Սոչիում կայանալիք Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Դմիտրի Մեդվեդևի, Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի հերթական եռակողմ հանդիպումը:
Ինչպես հաղորդում է 1news.az-ը, Ահմեդովը հավելել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորումը առաջնահերթ է Ադրբեջանի ղեկավարության վարած քաղաքականության մեջ: «Չնայած, որ բանակցությունները բավական երկար ժամանակ են շարունակվում, մենք դրանց ներուժը սպառված չենք համարում: Առայժմ հակամարտությունը խաղաղ ճանապարհով լուծելու հավանականություն կա, ինչից ելնելով էլ Ադրբեջանը մասնակցում է բանակցություններին»,- հայտնել է նա:

11 Январь 2012 - 17:54 AMT
“Если бы мы не ждали каких-либо продвижений по переговорам, то не имело бы смысла проводить новые встречи”, – заявил заместитель председателя, исполнительный секретарь правящей партии “Ени Азербайджан” Али Ахмедов, комментируя ожидаемую 23-24 января в Сочи очередную трехстороннюю встречу президентов России, Армении и Азербайджана Дмитрия Медведева, Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева.
Как передает 1news.az, Ахмедов добавил, что мирное урегулирование карабахского конфликта является приоритетным в проводимой руководством Азербайджана политике. “Несмотря на то, что переговоры продолжаются достаточно долгое время, мы не считаем исчерпанным их потенциал. Пока имеется вероятность разрешения конфликта мирным путем, вследствие чего Азербайджан и участвует в переговорах”, – заявил он.