Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Մարկոս Պիզելին, որը 2011թ. հանդես էր գալիս Դոնեցկի «Մետալուրգի» կազմում, տեղափոխվել է ռուսական «Կուբան»: Պիզելին Կրասնոդարում ենթարկվել է մանրակրկիտ բժշկական զննության, որից հետո ստորագրվել է եռամյա պայմանագիր:
«Պիզելին որակավորում ունեցող մարզիկ է, որը միջազգային ելույթների բավականին մեծ փորձ ունի և կհզորացնի մեր հարձակողական ներուժը: Նա կարող է հանդես գալ և որպես հարձակվող, և որպես հարձակվող կիսապաշտպան»,- ֆուտբոլիստի տեղափոխումը մեկնաբանել է «Կուբանի» տնօրեն Սերգեյ Դորոնչենկոն:
Թիմի գլխավոր մարզիչ Դան Պետրեսկուն հետևում էր Պիզելիի խաղին դեռ Ռուսաստանի ու Հայաստանի հավաքականների հանդիպմանը Եվրո-2012 ընտրական փուլի շրջանակներում: «Մենք հետևում էինք հարձակվողին բավականին տևական ժամանակ, համոզվելու համար, որ նա համապատասխանում է այն մոդելին, որը կիրառում է «Կուբանը»,-Դորոնչենկոյի խոսքերն է մեջբերում ակումբի պաշտոնական կայքը:

14 Январь 2012 - 06:26 AMT
Нападающий сборной Армении Маркос Пизелли, в 2011 году выступавший за донецкий “Металлург”, перешел в российский футбольный клуб “Кубань”. Пизелли в Краснодаре прошел углубленный медицинский осмотр, после чего с ним был подписан трехлетний контракт.
“Маркос Пизелли – квалифицированный игрок с немалым опытом международных выступлений, который, уверен, усилит наш атакующий потенциал. Он может действовать как в роли форварда, так и в качестве атакующего полузащитника”,- прокомментировал переход футболиста спортивный директор “Кубани” Сергей Доронченко.
Главный тренер команды Дан Петреску следил за игрой Пизелли еще в ходе матча сборных России и Армении в отборочном этапе чемпионата Европы 2012 года. “Мы следили за этим нападающим довольно продолжительное время, чтобы убедиться, что игрок подходит под ту игровую модель, которую использует “Кубань”,- слова Доронченко передает официальный сайт клуба.