Թուրքական դպրոցներում բազմաթիվ բողոքների հիման վրա քննական տոմսերից հանել են «հայերի վայրագությունների» մասին հարցերը, գրում է թուրքական Vatan-ը:
Թերթի տվյալների համաձայն, Բաքիրքոյ շրջանի ազգային կրթության կառավարումը դպրոցներին է փոխանցել քննաթերթիկները, որոնցում «հայերի ինչ-որ վայրագությունների» մասին հարցեր կան:
Բաքիրքոյի Տաթյան հայկական դպրոցում քննությունների ժամանակ «Հասարակական աշխատողների արհմիությունների համադաշնության» նախագահ Սամի Էվրենը լքել է քննական դահլիճը, քանի որ էթիկ չի համարել հետևել քննություններին, որտեղ ռասիստական հարցեր են տալիս:

Из экзаменационных билетов в турецких школах на основе многочисленных жалоб изъяты вопросы о "зверствах армян", пишет турецкая Vatan.
Согласно данным газеты, управление национального образования района Бакыркей в Турции передало в школы экзаменационные билеты, в которых оказались вопросы о неких "зверствах армян".
Во время экзаменов армянской школе Татян в Бакыркее бывший председатель "Конфедерации профсоюзов общественных рабочих" Сами Эврен покинул экзаменационный зал, поскольку нашел не этичным следить за экзаменами, где задают расистские вопросы.