16 Հունվար 2012 - 09:38 AMT
Հունվարի 16 ATP (Թենիսի միջազգային ասոցիացիան) հրապարակել է հերթական վարկանիշը` աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների շարքը: Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանն նահանջել է 23-րդ հորիզոնականով: Այժմ նա 630 միավորով 87-րդ տեղում է:
Աշխարհի լավագույն թենիսիստների ցուցակը շարունակում է գլխավորել Նովակ Ջոկովիչը (Սերբիա) 13630 միավորով, 2-րդ տեղում 9595 միավորով Ռաֆայել Նադալն է` Իսպանիա, 3-րդ տեղում է Ռոջեր Ֆեդերերը` Շվեյցարիա: Վերջինս ունի 8010 միավոր:
Հունվարի 16 Նալբանդյանը Australian open-ում, որը տեղի կունենա Մելբուրնում, կխաղա ֆին Յակո Նիեմինենի հետ` Ֆինլանդիա: Պաշտոնական խաղերում թենիսիստները հանդիպել են 11 անգամ, և 7:4 հաշվով առջևում է արգենտինացին:

16 января ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян опустился на 23 строки. Теперь он с 630 очками на 87 месте.
Список лучших теннисистов мира продолжает возглавлять Новак Джокович (Сербия) с 13630 очками, на 2 месте с 9595 очками испанец Рафаэль Надаль (Испания), на 3 месте Рожер Федерер (Швейцария), он в своем активе имеет 8010 очков.
16 января Налбандян в Australian open, который пройдет в Мельбурне сыграет против Яко Ниеминена (Финляндия). В официальных матчах теннисисты встречались 11 раз, и со счетом 7:4 ведет аргентинец.