Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը դուրս է մնացել Australian open առաջնությունից, որը տեղի է ունենում Մելբուրնում: Երկրորդ շրջանում Նալբանդյանը հանդիպել է Ջոն Իսների հետ`ԱՄՆ: Հանդիպումը տևել է մոտ 6 ժամ: Արգենտինացին հաղթել է առաջին սեթում 6:4 հաշվով, ապա զիջել է 3:6 հաշվով: Նա նաև ուժեղ է եղել երրորդ սեթում` 6:2, սակայն դարձյալ նախաձեռնությունը թողել է հակառակորդին և վերջին երկու սեթերում զիջել է 6:7, 8:10 հաշվով;
Մրցումների երրորդ շրջանում Իսները կխաղա Ֆելիսիանո Լոպեսի հետ` Իսպանիա, ով հաղթել է Ֆլավիո Չիպոլլուին` Իտալիա: Ավստրալիայի բաց առաջնությունը` Australian open-ը Մեծ սաղավարտի առաջնություններից է: Այն ամեն տարի անցկացվում է Մելբուրնում հունվար ամսին, և համարվում է թենիսային սեզոնի Մեծ սաղավարտի առաջին առաջնությունը: Առաջնության մրցանակային ֆոնդը կազմում է մոտ 12 մլն դոլար:

18 Январь 2012 - 10:14 AMT
Аргентинский теннисист Давид Налбандян выбыл из турнира Australian open, который проходит в Мельбурне. Во втором круге Налбандян встретился с Джоном Иснером (США). Встреча длилась около 6 часов. Аргентинец взял первый сет со счетом 6:4, но затем уступил со счетом 3:6. Он так же был сильнее в третьем сете – 6:2, но опять дал инициативу сопернику, и уступил в последних двух сетах – 6:7, 8:10.
В третьем круге соревнований Иснер сыграет с Фелисиано Лопесом (Испания), который победил Флавио Чиполлу (Италия).
Открытый чемпионат Австралии – Australian open один из четырёх турниров Большого шлема. Турнир проводится ежегодно в январе в Мельбурне, и является первым турниром Большого шлема теннисного сезона. В рамках турнира проводятся первенства: одиночные мужские и женские, парные мужские и женские, смешанные парные, а также юношеские турниры и турнир ветеранов. Призовой фонд турнира составляет около 12 млн долларов.