Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը հարցաքննել է հայտնի դերասան Բրեդ Փիթի թիկնապահին` հավանաբար հայազգի մարդու պատկանող գլխի ու կտրված ձեռքերի հայտնաբերման առնչությամբ: Ինչպես գրում է X17online-ը, ոստիկանները որոշել են հարցաքննել Bronson Canyon թաղամասի բնակիչներին՝ լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու նպատակով: Այդ թաղամասում է գտնվում նաև հռչակավոր դերասանի տունը:
Ինչպես հայտնել է գործակալությունը, շուրջ 30 աշխատակից է զբաղվում այդ գործով: Վերջերս հայտնաբերված ձեռքը եղել է գլխից 50 յարդ հեռավորության վրա: Ոստիկանությունը պնդում է, որ զոհի անձը կհաստատվի մատնահետքերի շնորհիվ:
Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը սկսել է Հոլիվուդի այգում հայտնաբերված տղամարդու գլխի վերաբերյալ գործը: Նախնական տվյալներով, տղամարդը, ով ենթադրաբար ազգությամբ հայ է, մոտ 40 տարեկան էր: Ոստիկանությունը մտադիր է պարզել զոհվածի ինքնությունը ատամների և մատնահետքերի փորձաքննության միջոցով, գրում է Los Angeles Times-ը:
Պոլիէթիլենային տոպրակով թաղված գլուխը գտնվել է երկու կանանց կողմից, որոնք զբոսանքի էին տարել իրենց շներին: Ոստիկանության տվյալներով, գլխի վիճակից դատելով, մարդը վերջերս է մահացել:

Полиция Лос-Анджелеса допросила личного телохранителя всемирно известного актера Брэда Питта в связи с убийством предположительно армянина по национальности, голова и руки которого были найдены под знаком Hollywood вблизи района Bronson Canyon. Как пишет X17online, детективы полиции Лос-Анджелеса решили допросить жителей вышеуказанного района с целью получения какой-либо дополнительной информации. Как оказалось, в этом районе также находится дом знаменитого актера.
Как сообщает агентство, более 30 детективов занимаются данным делом. Недавно найденная рука была закопана в 50 ярдах от головы. Полиция утверждает, что личность жертвы будет выяснена после того как с рук убитого будут взяты отпечатки пальцев.
Полиция Лос-Анджелеса начала расследование по делу о нахождении головы мужчины в парке в Голливуде. По предварительным данным, мужчина, предположительно, является армянином в возрасте 40 лет. Полиция намерена установить личность человека посредством анализа зубов и отпечатки пальцев, пишет Los Angeles Times.
Закопанная в полиэтиленовом пакете голова была найдена двумя женщинами, выведшими своих собак на прогулку. Позже неподалеку были найдены две руки. По данным полиции, судя по состоянию головы, человек умер недавно.