Վիկ Դարչինյան -Շինուսուկե Յամանակա մենամարտը կկայանա ոչ թե ապրիլի 1-ին, այլ 6-ին, հայտնել է հայ բռնցքամարտիկի փրոմութեր Գերի Շոուն: Մենամարտը տեղի կունենա Տոկիոյում: Բռնցքամարտիկները մրցելու են ճապոնացու WBC չեմպիոնական գոտու համար:
«Ես կանեմ ամեն ինչ, որպեսզի վերադարձնեմ WBC կոչումը: Ես մի նպատակ ունեմ և կանեմ ամեն բան, որպեսզի այս մենամարտին լավագույն մարզավիճակում լինեմ: Ես և իմ թիմը պատրաստ ենք մենամարտին: Ոչինչ չի խանգարի ինձ Ճապոնիայից չեմպիոնի կոչմամբ վերադառնալ»,-Դարչինյանի խոսքը փոխանցում է eastsideboxing.com-ը:
Դարչինյանի մենեջեր Էլիաս Նասսերի խոսքով, Յամանական լավ բռնցքամարտիկ է և պետք է անի ամեն բան, որպեսզի հաղթանակի. «Սակայն ես կարծում եմ, որ Վիկին կհաջողվի հաղթել նրան, քանի որ նա փորձառու և ուժեղ մարզիկ է: Դարչինյանի թիմը պատրաստ է աշխատանքի: Ես ցանկանում եմ նաև շնորհակալություն հայտնել WBC և Յամանակայի թիմին նրա համար, որ համաձայնել են այս մենամարտին»:

21 Январь 2012 - 06:42 AMT
Поединок Вик Дарчинян – Шинусуке Яманака состоится не первого, а 6 апреля, сообщил промоутер армянского боксера Гери Шоу. Бой пройдет в Токио, и на кону будет поставлен чемпионский пояс японца WBC.
“Я сделаю все, чтобы вернуть себе титул WBC. У меня одна цель, и я сделаю все, чтобы в этом поединке был в лучшей форме. Я и моя команда готовы к бою. Ничто не помешает мне, вернуться из Японии с чемпионским титулом”,- слова Дарчиняна передает eastsideboxing.com.
По словам менеджера Дарчиняна Элиаса Нассера, Яманака хороший боксер и должен сделать все, чтобы добиться победы: “Но я считаю, что Вик сумеет победить его, поскольку он опытный и сильный боксер. Команда Дарчиняна готов к работе. Я также хочу поблагодарить WBC и команде Яманаки за то, что согласились на этот бой”.