Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը հրապարակել է այն մարդու անունը, որի դիակի մասնատված մասերը հայտնաբերվել են Հոլիվուդում: Սպանվածը 66-ամյա Հերվի Մեդելինն է:
Նախկինում ենթադրվում է, որ զոհվածը կարող է ազգությամբ հայ լինել:
Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը Hollywood նշանի տակ գտնվող այգում` Bronson Canyon շրջանի մոտակայքում, տղամարդու դիակի մասնատված գլխի հայտնաբերման գործով հետաքննություն է սկսել մի քանի օր առաջ: Պոլիէթիլենային տոպրակով թաղված գլուխը գտնվել է երկու կանանց կողմից, որոնք զբոսանքի էին տարել իրենց շներին: Վերջերս հայտնաբերված ձեռքը եղել է գլխից 50 յարդ հեռավորության վրա: Ոստիկանության տվյալներով, գլխի վիճակից դատելով, մարդը վերջերս է մահացել: Ոստիկանությունը պնդում էր, որ զոհի անձը կհաստատվի մատնահետքերի շնորհիվ:
Այս գործի առնչությամբ Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը հարցաքննել է հայտնի դերասան Բրեդ Փիթի թիկնապահին: Ինչպես գրում է X17online-ը, ոստիկանները որոշել են հարցաքննել Bronson Canyon թաղամասի բնակիչներին՝ լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու նպատակով: Այդ թաղամասում է գտնվում նաև հռչակավոր դերասանի տունը: Այս գործով զբաղվում է ոստիկանության շուրջ 30 աշխատակից:

Полиция Лос Анджелеса обнародовала имя человека, чье тело было найдено под Голливудом. По данным полиции тело принадлежит 66-летнему Херви Мэделлин.
Ранее предполагалось, что жертвой может быть армянин по национальности.
Полиция Лос-Анджелеса начала расследование по делу о нахождении головы мужчины в парке под знаком Hollywood вблизи района Bronson Canyon несколько дней назад. Закопанная в полиэтиленовом пакете голова была найдена двумя женщинами, выведшими своих собак на прогулку. Позже неподалеку были найдены две руки и две ноги. По данным полиции, судя по состоянию головы, человек умер недавно.
В связи с этим делом полиция Лос-Анджелеса допросила личного телохранителя всемирно известного актера Брэда Питта. Как пишет X17online, детективы решили допросить жителей вышеуказанного района с целью получения какой-либо дополнительной информации. Как оказалось, в этом районе находится также дом знаменитого актера. Расследование убийства ведут более 30 детективов.