Կովկասի մահմեդականների վարչության պետ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն Բաքվում Վրաստան-Ադրբեջան բարեկամության միջխորհրդարանական խմբի ղեկավար Ֆրիդոն Տոդուայի հետ հանդիպմանը հանդես է եկել սադրիչ հայտարարությամբ՝ թե «Հայաստանն ու հայերը երբեք չեն դառնա Վրաստանի բարեկամները», հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը:
Հանդիպման ընթացքում Փաշազադեն նշել է, որ «վրաց-ադրբեջանական հարաբերությունները միշտ բարձր մակարդակի վրա են եղել, ինչը դրական է ազդում երկրների զարգացման վրա»: «Մինչ Բաքվում հունվարյան ողբերգությունը խորհրդային բանակը 1989թ. ապրիլի 9-ին նույնպիսի ողբերգություն սարքեց Վրաստանում»,-ասել է Փաշազադեն՝ հավելելով, որ «Հայաստաննն ու հայերը երբեք չեն դառնա Վրաստանի բարեկամները»:

21 Январь 2012 - 09:06 AMT
Начальник Управления мусульман Кавказа Аллахшукюр Пашазаде во время встречи в Баку с руководителем межпарламентской группы дружбы Грузия-Азербайджан Фридоном Тодуа выступил с провокационным заявлением – «Армения и армяне никогда не станут друзьями Грузии», сообщает AПA.
В ходе встречи Пашазаде также отметил, что “грузино-азербайджанские отношения всегда были на высоком уровне, что положительно сказывается на развитии двух стран”. «До январской трагедии в Баку советская армия сначала – 9 апреля 1989 г. – учинила подобную же трагедию и в Грузии», – сказал Пашазаде, добавив, что «Армения и армяне никогда не станут друзьями Грузии».