Հունվարի 24-28 Բեյրութի արվարձան Անթիլիասում տեղի կունենա քրիստոնյա-մահմեդական խորհրդաժողով Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսի հովանու ներքո:
Խորհրդաժողովին կմասնակցեն տարբեր դավանանքների, մտավորականության, ՀԿ-ների 50 ներկայացուցիչներ:
Խորհրդաժողովի հիմնական օրակարգում կլինեն քրիստոնյա-մահմեդական համագործակցության հարցեր, նրա ամրապնդմանն ու խորացմանն ուղղավծ հարցեր:
Խորհրդաժողովի բացումը տեղի կունենա երեքշաբթի երեկոյան, որին ներկա կլինեն Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը, Եկեղեցիների համաշխարհային խորհրդի գլխավոր քարտուղար Օլավ Ֆյուսկյե Թվեյթը և Քրիստոնյա-մահմեդական երկխոսության հանձնաժողովի գլխավոր քարտուղար Մոհամմադ Սամակը:

24-28 января в пригороде Бейрута Антилиасе пройдет христиано-мусульманская конференция, которая пройдет под патронажем Великого Дома Киликийского.
В конференции примут участие более 50 представителей разных конфессий, представители интеллигенции, общественных организаций и т. д.
Основной повесткой конференции будут вопросы христиано-мусульманского сотрудничества, вопросы по его укреплению и углублению.
Открытие конференции состоится во вторник вечером, на котором будут присутствовать Католикос Великого Дома Киликийского Арам I, генсек Всемирного совета церквей Олав Фюксье Твейт и генсек Комиссии христиано-мусульманского диалога Мохаммад Саммак.