23 Հունվար 2012 - 08:03 AMT
Ռուսաստանի ու Հայաստանի նախագահներ Դմիտրի Մեդվեդևն ու Սերժ Սարգսյանը երկուշաբթի քննարկել են երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
«Մեր մոտ ձևավորվել է ձմեռային հանդիպումների բարի ավանդույթ , այստեղ, Սոչիում, լեռներում, ես դրանում բարի խորհուրդ եմ տեսնում»,-հայտարարել է ՌԴ նախագահը՝ բացելով զրույցը:
Մեդվեդևը հիշեցրել է, որ անցած տարին բավականին հաջող էր ապրանքաշրջանառության տեսակետից, զարգանում են երկու երկրների գործարար կապերը: «Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունների կտավն ամբողջապես ներծծված է բիզնեսով»,-ասել է Ռուսաստանի նախագահը:
Երկկողմ հարաբերություններից բացի, նա առաջարկել է քննարկել նաև տարածաշրջանային խնդիրներ: «Կան մի շարք լուրջ մարտահրավերներ, այդ թվում նաև այս տարածաշրջանում»,-ասել է նա:
Բացի այդ, նախագահներն ավելի ուշ կքննարկեն ղարաբաղյան կարգավորման ընթացքը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:

23 Январь 2012 - 08:03 AMT
Президенты России и Армении Дмитрий Медведев и Серж Саргсян обсудили в понедельник вопросы двусторонних отношений, а также региональные проблемы, сообщает РИА Новости.
"У нас сложилась добрая традиция зимних встреч здесь, в Сочи, в горах, и я вижу в этом целый ряд добрых символов", – заявил глава российского государства, открывая беседу.
Медведев напомнил, что минувший год завершился неплохо с точки рения товарооборота, развиваются деловые контакты между двумя странами. "Бизнес пронизывает всю ткань наших отношений", – отметил президент России.
Помимо двусторонних отношений, он предложил обсудить и региональные проблемы. "Есть ряд непростых вызовов, в том числе в этом регионе", – отметил он.
Кроме того, лидеры обсудят ход карабахского урегулирования позднее с участием президента Азербайджана Ильхама Алиева.