Ֆրանսիայի Սենատում ավարտվել են ցեղասպանությունների, այդ թվում` Հայոց ցեղասպանության ժխտման քրեականացման մասին օրինագծի ընդունման վերաբերյալ քննարկման ելույթները, և մեկնարկել են դեբատները:
Դեբատների ընթացքում պատգամավոր Ժան-Պյեռ Սյոռը կարծիք է հայտնել, որ օրինագծի ընդունումն անարդար կլինի մյուս ժողովուրդների հանդեպ: «Ինչու է Ֆրանսիան միայն երկու ցեղասպանություն ճանաչել, դա խտրականություն է»,- հայտնել է նա` հավելելով, որ Հոլոքոստի հետ կապված դեպքը փոքր-ինչ տարբերվում է, որովհետև Հոլոքոստը միջազգային ճանաչում է ստացել:
2011թ. դեկտեմբերի 22-ին ստորին պալատն ընդունել է ցեղասպանությունների ժխտումը քրեականացնող օրինագիծը, որը ժխտման համար նախատեսում է 1 տարվա ազատազրկում և 45 հազ. եվրոյի չափով տուգանք:

23 Январь 2012 - 17:15 AMT
В Сенате Франции закончились выступления по поводу принятия законопроекта о криминализации отрицания геноцида, в том числе, Геноцида армян, и начались дебаты.
В ходе дебатов депутат Жан Пьер Сюер выразил мнение, что принятие билля будет несправедливым по отношению к другим народам. “Почему Франция признала только два геноцида – это дискриминация”, – заявил он, добавив, что случай с Холокостом несколько отличен, потому что Холокост международно признан.
Между тем депутат Софи Жуассан высказалась за принятие законопроекта.
22 декабря Национальное собрание Франции приняло законопроект о криминализации отрицания геноцидов , предусматривающий 1 год лишения свободы и штраф 45000 евро.