25 Հունվար 2012 - 11:42 AMT
Ցեղասպանությունների, այդ թվում` Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի հեղինակներից և նախաձեռնողներից մեկը` Ֆրանսիայի իշխող կուսակցությունից պատգամավոր Վալերի Բուայեն տեղի հայ համայնքի հետ միասին տոնել է օրինագծի ընդունումը: Այդ մասին Բուայեն գրում է Facebook-ում իր էջում:
«Շատ քաղաքական գործիչներ, գործարարներ, հասարակական գործիչներ և արվեստագետներ հավաքվել էին, որպեսզի նշեին օրինագծի ընդունումը»,- հայտնել է թուրքական Hurriyet-ին Բուայեի օգնականը:
Թուրքիան չափազանց ցավոտ ընդունեց այդ օրինագծին Սենատի հավանություն տալը` հայտարարելով Ֆրանսիայի հետ քաղաքական, ռազմական և տնտեսական համագործակցության սառեցման մասին:

25 Январь 2012 - 11:42 AMT
Один из авторов и инициаторов законопроекта о криминализации отрицания геноцидов, в том числе, Геноцида армян, депутат от правящей партии Франции Валери Буайе отпраздновала принятие законопроекта вместе с местной армянской общиной. Об этом Буайе пишет на своей страничке в Facebook.
“Многие политики, предприниматели, общественные деятели и деятели искусств собрались, чтобы отметить принятие билля” , – заявил турецкой Hurriyet помощник Буайе.
23 января Сенат Франции проголосовал за законопроект о криминализации отрицания геноцидов, принятый нижней палатой 22 декабря 2011 года.