15-ամյա հայ գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը ավարտել է իր ելույթը գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում, որն ընթանում է անգլիական Շեֆֆիլդ քաղաքում: Կարճ ծրագրում Հայրապետյանը հավաքել էր 47.75 միավոր և 29 մասնակիցներից զբաղեցրել նախավերջին 28-րդ հորիզոնականը:
Առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է ռուս գեղասահորդ Արթուր Գաչինսկին` 84.80 միավորով: Օլիմպիական չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոն 84.71 միավորով երկրորդ հորիզոնականում է, հայտնում է առաջնության պաշտոնական կայքը:
Առաջնությանը մասնակցում են 39 երկրների ավելի քան 200 մարզիկներ: 2011թ Եվրոպայի առաջնությանը իրենց գեղասահորդների ելույթների արդյունքում, 1-ից ավելի մասնակիցներ հայտավորելու իրավունք ստացել են Ֆրանսիան, Չեխիան, Ռուսաստանը, Բելգիան, Իտալիան, Իսպանիան և Շվեդիան:

27 Январь 2012 - 06:36 AMT
Армянский фигурист 15-летний Славик Айрапетян завершил свое выступление на чемпионате Европы по фигурному катанию, который проходит в английском городе Шеффилд. Айрапетян в короткой программе набрал 45,75 очков и среди 29 участник занял предпоследнее – 28 место.
Первое место занял российский фигурист Артур Гачинский с результатом 84,80. Олимпийский чемпион Евгений Плющенко с 84,71очками на втором месте, передает официальный сайт чемпионата.
На чемпионате принимают участие более двухсот фигуристов из 39 стран. По результатам выступлений своих фигуристов на чемпионате Европы 2011 года, право выставить более одного участника (пары) завоевали Франция, Чехия, Россия, Бельгия, Италия, Испания и Швеция.