Պահպանողական ռավինների միջազգային միությունը` Ռավինների վեհաժողովը, միացել է Ցեղասպանության վերաբերյալ կոնվենցիային ԱՄՆ միավորման 15-ամյակին նվիրված եւ հայոց ցեղասպանությունը հիշատակող, Կոնգրեսի բանաձեւին աջակցող խմբին: Ինչպես տեղեկացնում է Ամերիկայի հայ դատի հանձնախումբը, բանաձեւը ներկայացվել է ԱՄՆ
Ներկայացուցիչների պալատին 2003 թվականի ապրիլին: Նմանօրինակ փաստաթուղթ ներկայացվել է նաեւ Սենատի քննարկմանը, որտեղ նրան աջակցում են 34 սենատորներ: Նշենք, որ ցեղասպանության բանաձեւին իրենց աջակցությունն են հայտնել շուրջ 100 կրոնական խմբեր, ոչ կառավարական եւ իրավապաշտպան կազմակերպություններ:

21 Октябрь 2003 - 16:54 AMT
Международная ассоциация консервативных раввинов – Раввинская ассамблея – присоединилась к группе поддержки резолюции Конгресса, приуроченной к 15-й годовщине приcоединения США к Конвенции по геноциду, где упоминается и геноцид армян в Османской Турции. Согласно сообщению Армянского национального комитета Америки, резолюция была представлена в Палату представителей США в апреле 2003 года. Аналогичный документ представлен также на рассмотрение Сената, где его поддерживает уже
34 сенатора. Отметим, что поддержку данной резолюции выразили около 100 религиозных групп, неправительственных и правозащитных организаций.