30 Հունվար 2012 - 10:02 AMT
Վարշավայում կայացել է EURO-2012 «Ազգային» մարզադաշտի բացումը, որտեղ կկայանան առաջնության խաղերը: «Ազգայինը» տեղակայված է Վիսլա գետի արևելյան ափին`Պրահա կոչվող շրջանում: Արենան, որը կարող է տեղավորել 50 հազար երկրպագու, կառուցվել է «Տասնամյակի մարզադաշտի» փոխարեն: Այն կառուցվել է 1955թ, որի կառուցման համար օգտագործել են Վարշավայի ապստամբության քարերից, հայտնում է ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ «Ազգայինը» վերջապես բացվել է,-ասել է Լեհաստանում առաջնության տնօրեն Ադամ Օլկովիչը,- Այն Եվրոպայի առաջնության խաղերի ամենամեծ արենան է: Հունիսի 8-ին ականատես կլինենք առաջնության բացմանը, որից հետո կկայանա Լեհաստանի և Հունաստանի հավաքականների միջև առաջին հանդիպումը: Հուսով եմ` լեհ ֆուտբոլիստները հաջող հանդես կգան»:
Փետրվարի 11-ին «Ազգայինը» կընդունի Լեհաստանի սուպերառաջնության առաջին խաղը, որտեղ հանդիպելու են «Լեհիան» և կրակովյան «Վիսլան»:

30 Январь 2012 - 10:02 AMT
“Национальный” расположен на восточном берегу реки Висла в районе под названием Прага. Арена, которая способна принять 50 тысяч болельщиков, стоит на месте Стадиона Десятилетия. Он был построен в 1955 году, и при его возведении использовались камни, взятые с места Варшавского восстания, передает официальный сайт УЕФА .
“Я очень счастлив, что “Национальный” наконец открыт, – сказал директор турнира в Польше Адам Олькович. – Это самая большая арена страны для чемпионата Европы по футболу. Восьмого июня мы станем свидетелями церемонии открытия финального турнира на этом стадионе, после чего состоится первый матч между сборными Польши и Греции. Надеюсь, польские футболисты при поддержке тысяч местных болельщиков проявят себя во всей красе”.
11 февраля "Национальный" примет первый матч, за Суперкубок Польши сойдутся варшавская "Легия" и краковская "Висла".