«Խիմկիի» և Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին հաստատել է, որ առաջիկա օրերին պայմանագիր կկնքի «Դինամոյի» հետ: Նա նշել է, որ առաջարկը ոգևորել է նրան և նա մտադիր է ապացուցել, որ կարող է լինել թիմի առաջին համարը:
«Տառացիորեն երեկ էի ես Թուրքիայում «Խիմկիների» հետ հավաքում: Զանգահարեց մեր գլխավոր տնօրենն ու հայտնեց այդ լուրը: Պայմանագիրը դեռ ստորագրված չէ, սակայն օրերս կստորագրվի», հայտնում է sport-express.ru-ն:
Ըստ դարպասապահի, հունվարի 31-ին տեղի կունենա բուժզննումը և նա կմիանա ակումբին. «Առավելագույն ջանքերը կգործադրեմ և կաշխատեմ ցուցադրել մարզչական շտաբին իմ կարողությունները: Ես դեռևս չեմ շփվել մարզիչների հետ, սակայն, իմ կարիերայի մեծ մասի ընթացքում ես եղել եմ հիմնական դարպասապահ, սովոր եմ մրցակցության ու պատրաստ եմ ապացուցել դաշտ դուրս գալու իրավունքս»:

Вратарь "Химки" и сборной Армении Роман Березовский подтвердил, что в ближайшие дни подпишет контракт с "Динамо". Также футболист отметил, что предложение бело-голубых его вдохновило, и он собирается доказать свое право быть первым номером команды.
“Буквально еще вчера я был в Турции на сборе с "Химками". Позвонил наш генеральный директор и сообщил об этом. Контракт еще не подписали, но на днях все состоится”, – слова Березовского передает sport-express.ru.
По словам голкипера, 31 января пройдет он медосмотр и присоединится к клубу: “ Буду прикладывать максимум усилий и стараться доказать тренерскому штабу свою состоятельность. Пока я не общался с тренерами, но большую часть своей карьеры я был основным вратарем, привык к конкуренции и готов доказывать свое право выходить на поле”. “Динамо” на чемпионате России с 58 очками занимает 3 место.