Փետրվարի 6-ին АТР հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային ցուցակը: Արգենտինահայ Դավիթ Նալբանդյանը ցուցակում բարելավել է իր դիրքերը 2 միավորով: Այժմ նա 630 միավորով 84-րդ հորիզոնականում է:
Աշխարհի լավագույն թենիսիստների ցուցակը շարունակում է գլխավորել Australian Open-ի հաղթող Նովակ Ջոկովիչը` 13630 միավորով: 2-րդ հորիզոնականում է Ռաֆայել Նադալը` 10435 միավորով, 3-րդում է Ռոջեր Ֆեդերերը` 8010 միավորով:
Նալբանդյանն այժմ պատրաստվում է Դևիսի գավաթին, որտեղ Արգենտինայի մրցակիցն է լինելու Գերմանիան: Հանդիպումը տեղի կունենա փետրվարի 10-12, « Stechert Arena Bamberg»-ում` Գերմանիա:
Արգենտինայի հավաքականի կազմում հանդես կգան նաև Խուան Մոնակոն, Խուան Իգնասիո Չելան և Էդուարդո Շվանկը:

6 Февраль 2012 - 08:57 AMT
6 февраля ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовала очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян поднялся на две строки. Теперь он с 630 очками занимает 84 место.
Список лучших теннисистов мира продолжает возглавлять победитель Australian Open Новак Джокович (Сербия) с 13630 очками. На 2 месте с 10435 очками испанец Рафаэль Надаль (Испания), а 3 место занимает Рожер Федерер (Швейцария), он в своем активе имеет 8010 очков.
Налбандян сейчас готовится к Кубку Дэвиса, где соперником сборной Аргентины будет Германия. Встреча состоится 10-12 февраля в “Stechert Arena Bamberg” в Германии.