7 Փետրվար 2012 - 15:29 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 7-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում մասնակցել է հայտնի բուլղարացի հեռուստալրագրող Ցվետանա Պասկալևայի «Ղարաբաղի վերքերը» ֆիլմաշարի տեսասկավառակի շնորհանդեսին, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Նախագահը բարձր է գնահատել Պասկալևայի նվիրումն ու երկար տարիների աշխատանքը` ուղղված արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարի ճշմարտացի լուսաբանմանը, մեր շահերի և արդարության պաշտպանությանը: Բակո Սահակյանի խոսքով` դրա վառ օրինակն է «Ղարաբաղի վերքերը» ֆիլմաշարը, որը հանդիսանում է Արցախյան ազատամարտի վավերագրության լավագույն էջերից մեկը և իրականացնում է կարևոր առաքելություն` մեր արդար ձայնը հասցնելով միջազգային հանրությանը, օգնելով ճիշտ ու բազմակողմանի պատկերացում կազմել ղարաբաղյան հիմնախնդրի մասին:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

7 февраля в Степанакертском дворце культуры и молодежи президент Арцаха Бако Саакян присутствовал на презентации видеодиска «Раны Карабаха» с серией документальных фильмов известной болгарской тележурналистки Цветаны Паскалевой, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Президент высоко оценил преданность и многолетнюю работу Паскалевой, направленную на правдивое освещение арцахской национально-освободительной борьбы, защиту арцахских интересов и справедливости. По словам Бако Саакяна, ярким примером этому является серия фильмов «Раны Карабаха», которая представляет лучшие страницы хроники арцахской освободительной борьбы и осуществляет важную миссию по донесению справедливого голоса Арцаха до международного сообщества, помогая создать правильное и всестороннее представление о карабахской проблеме.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, председатель НС Ашот Гулян, другие должностные лица.